به طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری در خوزستان؛

فاینانس یک میلیارد دلاری اختصاص یافت

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استانداری خوزستان از تخصیص فاینانس یک میلیارد دلاری به طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در استان خبر داد و گفت: فاز دوم طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری در خوزستان متناسب با شرایط برخی از نقاط استان که با مشکل کم آبی مواجه هستند، اجرایی شود.
کد خبر: ۱۴۰۹۸۳۸

جام جم آنلاین - خوزستان، نشست هم اندیشی جایگاه صنایع کشاورزی استان در اجرای فاز دوم طرح سفر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) موسوم به طرح ۵۵۰ هزار هکتاری، به ریاست محمد راضی جلالی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استانداری خوزستان، در سالن جلسات معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان برگزار شد.

در این نشست راضی جلالی به نقش آموزش در بروز کردن فعالیت های مرتبط با صنایع تبدیلی و تکمیلی در بخش کشاورزی و استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان تاکید کرد.
وی به اجرای طرح ها و پروژه ها بر اساس سند آمایش سرزمین در استان اشاره و بیان کرد: برنامه ریزی باید به گونه‌ای که اجرای فاز دوم طرح متناسب با شرایط برخی از نقاط استان که با مشکل کم آبی مواجه هستند صورت گیرد.

محمد راضی جلالی گفت: با توجه به اهمیت تکمیل پروژه ها لازم است ابتدا هر طرح بصورت کامل اجرایی شده و سپس طرح ها و پروژه های بعدی شروع و راه اندازی گردد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خوزستان اظهار کرد: بالا بردن بهره وری، چه در تولید و چه در راندمان آب در استان خوزستان یکی از عوامل مهم و موثر در توسعه کشاورزی است.

راضی جلالی در خصوص مصوبات سفر دوم ریاست جمهوری در زمینه طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری عنوان کرد: اختصاص ۲۰ درصد سهم دولت در نیشکر که مبلغی در حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان است و همچنین تخصیص فاینانس یک میلیارد دلاری که در حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده از جمله اعتبارات در نظر گرفته شده برای اجرای این طرح در استان است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مجموع این مبالغ با انجام یک برنامه‌ریزی دقیق و هدف‌گذاری مطلوب در سراسر استان، فرصت بسیار بزرگی در جهت ایجاد تحولی تاثیرگذار در زمینه اشتغال و تولید با تاکید بر زنجیره ارزش را رقم خواهد زد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها