دولت اقلیم کردستان عراق از افتتاح دو مرکز هوش مصنوعی از سوی شرکت‌های آمریکایی در این منطقه خبر داد.
دولت اقلیم کردستان عراق از افتتاح دو مرکز هوش مصنوعی از سوی شرکت‌های آمریکایی در این منطقه خبر داد.
کد خبر: ۱۴۰۹۵۲۳

به گزارش جام جم آنلاین، سازمان رسانه‌ها و اطلاعات اقلیم کردستان عراق با صدور بیانیه‌ای از افتتاح دو مرکز هوش مصنوعی در این منطقه به دست چند شرکت آمریکایی در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش شفق نیوز، در این بیانیه آمده است که تمامی تسهیلات ممکن در راستای قوانین سرمایه‌گذاری به این شرکت‌ها ارائه شده است.

طبق این بیانیه «محمد شکری» رئیس سازمان سرمایه‌گذاری اقلیم کردستان روز گذشته (پنج شنبه) با نمایندگان تعدادی از شرکت‌های آمریکایی فعال در حوزه هوش مصنوعی دیدار کرد.

به گفته این مقام مسئول، شرکت‌های آمریکایی ضمن توضیح ماهیت فعالیت‌هایشان، گفته‌اند که سعی دارند دو مرکز ثابت و چندین مرکز سیا در مناطق مختلف کردستان عراق دایر کنند.

شرکت‌های آمریکایی در سال‌های اخیر فعالیت گسترده‌ای در حوزه هوش مصنوعی آغاز کرده‌اند و در این میان دولت واشنگتن نیز علاقه زیادی برای استفاده از این فناوری نوظهور در جهت مقابله با رقبای خود نشان داده است.

آمریکا در اقلیم کردستان عراق دو مرکز هوش مصنوعی دایر می‌کند

در این خصوص ، «آنتونی بلینکن»، وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه گذشته در یک سخنرانی گفت که این کشور قصد دارد با استفاده از هوش مصنوعی به مقابله با روسیه برود.

او مدعی شد که واشنگتن سامانه‌‌ای بر پایه هوش مصنوعی ساخته که اقدام به شناسایی و جمع‌آوری اطلاعات دروغ ادعایی روسیه در فضای مجازی می‌کند.

ماه مارس، وبسایت «اینترسپت» نیز گزارش داد که اسناد قراردادهای فدرال نشان می‌دهند، فرماندهی عملیات‌های ویژه ارتش آمریکا برنامه‌ریزی کرده با استفاده از فن‌آوری «جعل عمیق»، کارزارهایی برای فریب و پروپاگاندا اجرا کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها