عضو جبهه دموکراتیک مقاومت فلسطین در گفت و گو با «جام‌جم»:

تمام فلسطین مسلح است

از آغاز سال جاری میلادی تاکنون؛

رژیم صهیونیستی ۳۷۶ خانه فلسطینی را تخریب کرد

منابع خبری گزارش دادند، رژیم صهیونیستی از آغاز سال جاری میلادی (۲۰۲۳) تاکنون ۳۷۶ خانه و املاک و مستغلات فلسطینیان را در کرانه باختری و قدس اشغالی تخریب کرد.
کد خبر: ۱۴۰۹۴۷۳

به گزارش جام جم آنلاین، ارتش رژیم اشغالگر از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۷۶ ساختمان فلسطینی از جمله خانه‌ها و املاک و مستغلات فلسطینیان را در کرانه باختری و قدس اشغالی تخریب کرده است.

«مؤید شعبان» رئیس هیات مقاومت در برابر شهرک سازی‌ها در بیانیه‌ای گفت: ارتش اشغالگر حدود ۵۰۰ اخطاریه تخریب در کرانه باختری را در چارچوب سیاست الحاق تدریجی به شهروندان فلسطینی ابلاغ کرده است.

همچنین «صلاح الخواجه»، رئیس کمیته‌های مردمی مقاومت در برابر شهرک‌سازی‌ها گفت که ارتش اشغالگر از ابتدای سال جاری ساخت حدود ۱۶ هزار واحد مسکونی را به عنوان بخشی از یک طرح برنامه ریزی شده برای تصرف مناطق وسیعی از کرانه باختری و الحاق آنها به فلسطین اشغالی تصویب کرده است.

وی همچنین گفت که عملیات تخریب منازل مسکونی فلسطینیان نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته و دو برابر شده است که هدف از آن تخلیه مناطق دره اردن و اطراف شهرک‌های صهیونیستی و برخی مناطق شمالی و مرکز کرانه باختری است تا مانع از تشکیل کشور مستقل فلسطینی به لحاظ جغرافیایی شوند.

اقدامات رژیم اسرائیل در حالی است که شورای امنیت سازمان ملل ۲۰ فوریه ۲۰۲۳ / اول اسفند ۱۴۰۱ با صدور بیانیه‌ای رسمی، طرح رژیم صهیونیستی برای گسترش شهرک‌سازی‌ها در اراضی اشغالی فلسطین را محکوم کرد؛ اقدامی که پس از ۶ سال از آخرین قطعنامه این شورا صورت گرفت و آمریکا نیز در نقش مخالف متحد دیرینه‌اش ظاهر شد.

آخرین بار، در دسامبر ۲۰۱۶ دولت باراک اوباما رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده به قطعنامه‌ای در شورای امنیت که از رژیم صهیونیستی خواسته بود شهرک‌سازی را متوقف کند، رای ممتنع داد.

پیش از این عربستان سعودی، امارات و اردن نیز با صدور بیانیه‌هایی توسعه شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها