یزد- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: دختران ما امروز هویت و استقلال دارند و می توانند برای حفظ شخصیت خود اقدام کنند و این در حالی است که دشمن می خواهد دختران و نوامیس ما در برابر چشمان هوس آلود دیگران عریان باشند.
کد خبر: ۱۴۰۸۶۰۳

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین یزد، آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه های این هفته نمازجمعه یزد با بیان اینکه اگر در مسیر اطاعت خدا قرار گیریم، لطف خداوند متعال افزون خواهد شد و هدایت خواهیم شد و عاقبت بخیر خواهیم شد اما اگر در عمر کوتاه دنیا، معصیبت و گناه کنیم و با خدا مخالفت کنیم یا کاری انجام که از مقام قرب الهی فاصله بگیریم، عنایات خدا از ما سلب خواهیم شد.

وی عنوان کرد: همه باید تلاش کنیم در مسیر حق قدم برداریم و هر کاری را با رضایت خدا سنجش کنیم چرا که اگر کاری رضایت خدا را به همراه داشته باشد، رضایت بندگان نیز وجود خواهد داشت.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تفسیر آیات سوره جمعه بیان کرد: آنچه در زمین و آسمان قرار دارد، از مخلوقات الهی و در ید قدرت الهی هستند و همه آنها ذکر و یاد خدا را دارند و هر کدام به زبانی ثناگوی خدا هستند.

وی با تاکید بر اینکه نباید خود را از عنایت و لطف خدا دور کنیم بلکه همیشه باید ذکر خدا را داشته باشیم تا مورد عنایت او قرار بگیریم و هرگز فراموش نکنیم که همه نعمت هایی ک در اختیار ماست، از امداد الهی است و اگر یک لحظه خداوند، ذره ای از نعمات را از ما بگیرد، دچار مشکلات جدی خواهیم شد.

آیت الله ناصری با تاکید بر اینکه در هر کار و حرکتی باید به فکر خدا باشیم، افزود: همواره در همه امور باید خدا را مدنظر داشته باشیم و از محضر خدا کمک بخواهیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه صفات بسیاری در قرآن کریم برای خداوند متعال وجود دارد، اظهار داشت: در سوره جمعه، خداوند صفات «الملک»، «القدوس»، «العزیز»، «الحکیم» خود را مطرح کرده که این صفات به حکمت خدا اشاره دارد.

وی عنوان کرد: میلیون ها سال از آفرینش جهان می گذرد اما ذره ای در نظم چرخش زمین و سیارات و نظم شب و روز خللی واقع نشده و حتی خسوف و کسوف صدها سال بعد هم پیش‌بینی شده و این بخاطر نظمی است که در جهان آفرینش وجود دارد.

آیت الله ناصری بیان کرد: همه قدرت‌ها در دست خداست و هیچکس از خود قدرتی ندارد و هر آنچه در زمین و آسمان است از آن خداست و همه قدرت های دیگر پوشالی است.

خطیب جمعه یزد ادامه داد: خداوند قادری است که به واسطه قدرت خود، به کسی ظلم نمی کند و همه چیز او حکمت دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ویژگی های شیعیان عنوان کرد: شیعیان در مسیر خدا قرار دارند و در این مسیر از یکدیگر جدا نمی شوند و در یک حرکت همه به سوی خدا حرکت می کنند و در مسیر اعتلای «کلمه الله» از هیچ تلاشی فروگذار نیستند و حتی جهاد می کنند.

آیت الله ناصری با بیان اینکه با هم بودن یک مسئله مهم است، افزود: همه باید در زیر چتر ولایت حرکت کنیم و همانطور که در سوره هود آمده که ای پیامبر من استقامت کن، همه ما مامور هستیم که در مسیر مشکلات صبوری کنیم و همه مردم را به سوی حق هدایت کنیم.

امام جمعه یزداظهار داشت: مردم کشور ما عزت و اقتدار خود را به دست آوردند و اینها همه در سایه ایستادگی به دست آمده و همه باید این مسیر را با یکدیگر ادامه دهیم و همه باید کمک کنیم به رغم همه دشمنی هایی که وجود دارد، پیش برویم.

وی با بیان اینکه دشمن می خواهد دانش آموزان و جوانان و نوجوانان ما را از مسیر مستقیم دور کنند، افزود: دختران ما امروز هویت و استقلال دارند و می توانند برای حفظ شخصیت خود اقدام کنند و این در حالی است که دشمن می خواهد دختران و نوامیس ما در برابر چشمان هوس آلود دیگران عریان باشند.

آیت الله ناصری بیان کرد: دختران ما باید جایگاه و شخصیت والایی که اسلام برای آنها مشخص کرده است را بدانند و از مسیر خارج نشوند و به حجاب و عفاف و هویت خود افتخار کنند.

وی با گرامیداشت سالروز ولادت حضرت معصومه(س) و تبریک روز دختر اظهار داشت: دختران ما قدر خود را بدانند و بدانند که حجاب و پوشش یک کرامت برای دختران ماست و یک وقار است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها