جلسه هم اندیشی اداره استعدادهای درخشان و دانش پژوهان آموزش و پرورش و بنیاد نخبگان البرز در راستای برنامه ریزی و اجرای برنامه ملی شهاب در استان برگزار شد.
کد خبر: ۱۴۰۸۵۸۶

به گزارش جام جم آنلاین البرز؛ رئیس اداره مدارس استعدادهای درخشان و دانش پژوهان آموزش و پرورش البرز دراین زمینه گفت: هدف اصلی برنامه ملی شهاب ، شناسایی دانش‌آموزان مستعد و توانمند و هدایت آنان در مسیر شکوفاسازی استعدادهای دانش آموزان در تمامی مدارس است.

"  رضا  شکیبا  " افزود:  برنامه شهاب فعالیتی است که سیاست‌گذاری آن را بنیاد نخبگان و امر جمع‌آوری اطلاعات و داده ها را آموزش وپرورش انجام می‌دهد و دانش‌آموزان پایه های چهارم، پنجم و ششم ابتدایی در تمام مناطق آموزشی و پرورشی تحت پوشش این برنامه ملی با همکاری و مشارکت معاونت آموزش ابتدایی و اداره استعدادهای درخشان قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه بنیاد نخبگان به عنوان سیاستگذار اصلی نقش بسیار مهمی را در اجرای مطلوب این برنامه دارد،  خاطرنشان کرد: در این دیدار مقرر شد با بهره گیری از ظرفیت متخصصان و کارشناسان خبره بنیاد نخبگان استان البرز، جلسات منظم و پیوسته درجهت دانش آفزایی و ارتقای دانش و مهارت آموزگاران برای شناسایی وحمایت دانش آموزان دارای استعداد برتر برگزار شود.

وی یادآورشد: تهیه پرسشنامه برای دریافت نظرات کارشناسی آموزگاران و برگزاری نشست های تخصصی با حضور آموزگاران، انتخاب دانش آموزان جامعه هدف و برنامه ریزی برای بازدید آموزگاران و دانش آموزان از مراکز علمی، تحقیقاتی از نتایج مهم این جلسه را تشکیل داد.

شکیبا از شناسایی هشت حوزه استعدادی از جمله استعداد اجتماعی، استعداد کلامی، استعداد علوم، استعداد حرکتی، استعداد ریاضی، استعداد هنری، استعداد فرهنگ دینی و استعداد فضایی دانش‌آموزان، پوشش اجرای برنامه در تمامی استان‌های کشور و ارتقای سطح کیفی آموزش‌های مدرسه‌ای (در همه دوره‌های تحصیلی) به منظور پرورش خلاقیت، مهارت حل مسئله، آداب و مهارت‌های زندگی در دانش‌آموزان  به عنوان مهم ترین اهداف طرح  ملی شهاب در مدارس یاد کرد.

وی اظهار کرد: شناسایی، تربیت و هدایت استعدادهای برتر و ایجاد زمینه مناسب برای رشد و بالندگی آنان هدفِ محوری اجرایی برنامه ملی شناسایی و هدایت استعدادهای برتر (شهاب) است که از سال تحصیلی ۹۴-۱۳۹۳ به اجرا درآمده است و چند سالی است که دانش آموزان  تحت پوشش طرح شهاب قرار دارند و این فرم های خود اظهاری برای تمامی دانش آموزان انجام می شود.

رئیس اداره مدارس استعدادهای درخشان و دانش پژوهان آموزش و پرورش استان البرز تاکید کرد: طبق مصوبه ستاد مرکزی شهاب، تعداد گویه های از ۸۰ به ۵۶ گویه کاهش پیدا کرده است و در هریک از مولفه های هشتگانه ابزار شناسایی آموزگاران عزیز باید به هفت سوال پاسخ دهند  و برای پاسخ دهی به گویه ها نیازی به چاپ فرم ها نیست و کلیه فرایندها در سامانه سیدا انجام خواهد شد و فرم های خود اظهاری در حال حاضر برای تمامی دانش آموزان انجام می شود اما توانمندی معلمان هم موضوعی حائز اهمیت است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها