‌‌فعالیت سامانه بارشی از فردا ‌| باد و باران در راه است
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در گفت‌وگو با جام جم آنلاین:

‌‌فعالیت سامانه بارشی از فردا ‌| باد و باران در راه است

مدیرکل بحران استانداری تهران هشدار داد:

احتمال وقوع تند باد در نیمه جنوبی پایتخت

مدیرکل بحران استانداری تهران نسبت به احتمال وقوع تند باد در نیمه جنوبی و رگبار و رعد و برق و بارش تگرگ در ارتفاعات پایتخت هشدار داد و گفت: به کوهنوردان توصیه می‌شود از صعود به ارتفاعات بپرهیزند.
کد خبر: ۱۴۰۷۷۸۴

به گزارش جام جم آنلاین، حامد یزدی مهر روز شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به صدور هشدار زرد هواشناسی مبنی بر ناپایداری همرفتی و وزش باد شدید در استان تهران اظهار داشت: طبق اعلام سازمان هواشناسی از اواخر وقت امروز شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه تا روز دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه شاهد این ناپایداری خواهیم بود.

وی در خصوص وزش باد شدید (تندباد لحظه ای) طی روز سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه در نیمه جنوبی استان تهران هشدار داد و افزود: طبق پیش بینی‌ها خیزش موقت گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا در نواحی مذکور مورد انتظار بوده و توصیه اکید مدیریت بحران در این زمینه استحکام بناهای نیمه کاره و سست و محکم کردن تابلوهای تبلیغاتی و اجتناب مردم از قرار گرفتن در این محیط‌ها و عدم پارک خودرو زیر درختان است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران اضافه کرد: بر اساس پیش بینی‌ها در نیمه شمالی به ویژه ارتفاعات استان تهران نیز احتمال وقوع رگبار و رعد و برق و بارش تگرگ وجود دارد که در این زمینه نیز توصیه می‌شود کوهنوردان طی روز سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه از صعود به ارتفاعات بپرهیزند.

این مسئول در ادامه با تاکید بر ضرورت آمادگی همه جانبه دستگاه‌های ذیل مدیریت بحران به واسطه انجام مانورهای مختلف یادآور شد: ابلاغ صدور هشدار برای تمام دستگاه‌های تابعه انجام شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها