آخرین تغییرات وضع هوای کشور در ایام عید فطر

آخرین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های عددی نشان می‌دهد که در روزهای پیش رو به ویژه ایام عید فطر برخی مناطق کشور جوی آرام خواهند داشت اما در برخی استان‌ها بارش باران همراه با رعدوبرق، وزش باد موقت و احتمالا تگرگ روی خواهد داد.
کد خبر: ۱۴۰۴۷۹۶

به گزارش جام جم آنلاین، بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور، بعدازظهر پنجشنبه (۳۱ فروردین) در ارتفاعات و دامنه‌های مرکز و نیمه‌جنوبی کرمان، نیمه‌شرقی فارس، شمال هرمزگان، غرب و جنوب اصفهان، شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، افزایش ابر، رگبار پراکنده، وزش باد شدید موقت، رعدوبرق و احتمال تگرگ پیش‌بینی می‌شود همچنین وزش باد شدید موقت در مناطق مستعد منجر به خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا نیز می‌شود.

این شرایط برای جمعه (اول اردیبهشت) در اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ‌زنجان، شمال همدان، ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز و تهران و ارتفاعات و دامنه‌ها در یزد، شمال هرمزگان، کرمان، جنوب‌شرق فارس و جنوب سیستان و بلوچستان ظاهر می‌شود.

برای شنبه (۲ اردیبهشت) نیز افزایش ابر، رگبار پراکنده، وزش باد شدید موقت، رعدوبرق با احتمال تگرگ در ارتفاعات و دامنه‌های کرمان، سمنان، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی انتظار می‌رود.

یکشنبه (۳ اردیبهشت) نیز با گذر متناوب امواج تراز میانی در ارتفاعات و دامنه‌ها در استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، کرمان و شمال سمنان، رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و احتمال تگرگ رخ می‌دهد.

استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، همدان، شمال ایلام، ارتفاعات و دامنه‌ها در استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان در روز دوشنبه (۴ اردیبهشت) با این پدیده‌ها مواجه هستند.

تا جمعه در سواحل دریای خزر افزایش ملموس دمای هوا انتظار می‌رود اما از بعدازظهر جمعه کاهش دما روی خواهد داد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها