رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا خبر داد:

رگبار و رعد و برق در برخی استان‌ ها

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت، خیزش گرد و خاک در برخی استان‌ها خبر داد.
کد خبر: ۱۴۰۴۵۳۵

به گزارش جام جم آنلاین، صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور در روزهای جاری اظهار کرد: روزهای سه‌شنبه (۲۹ فروردین) تا جمعه (اول اردیبهشت) در شمال هرمزگان، شرق فارس و نیمه‌جنوبی استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان رشد ابر، رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در نقاط مستعد خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه (۲۹ و ۳۰ فروردین) در ارتفاعات البرز مرکزی رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد. از روز جمعه سامانه بارشی جدیدی وارد کشور می‌شود و طی روزهای جمعه و شنبه(۱ و ۲ اردیبهشت) در استان‌های واقع در شمال غرب و غرب سبب رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت خواهد شد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: سه‌شنبه و چهارشنبه در برخی نقاط شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل افزایش سرعت وزش باد باعث خیزش گردوخاک، کاهش دید و کیفیت هوا می‌شود.

وی درباره شرایط دمایی کشور نیز اظهار کرد: از سه‌شنبه تا جمعه در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل افزایش محسوس دما پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در ادامه گفت: سه‌شنبه و چهارشنبه نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس تنگه هرمز و دریای عمان مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۳۰ فروردین) کمی‌ابری تا نیمه‌ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۲۴ درجه سانتیگراد و روز پنجشنبه (۳۱ فروردین) قسمتی ابری تا نیمه‌ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۹ و ۳۰ فروردین) اهواز با بیشینه دمای ۳۶ درجه سانتیگراد گرمترین مرکز استان کشور و طی امروز اردبیل با کمینه دمای یک درجه سانتیگراد و فردا شهرکرد با کمینه دمای ۲ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌ها هستند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها