فرماندار اسلامشهر گفت: با تقسیم کار صورت گرفته در جلسه ویژه شورای تامین راهبردهای ایجابی و سلبی در حوزه عفاف و حجاب در شهرستان توسط نهادها و دستگاههای‌متولی اجرایی می شود.
کد خبر: ۱۴۰۴۴۴۹

حسین حبیبی در جلسه ای که با حضور ائمه جمعه اسلامشهر و احمدآباد مستوفی، اعضای شورای تامین، معاونین فرماندار، بخشداران، شهرداران و تعدادی از مدیران برگزار شد سخن می گفت اظهار داشت: در حوزه اقدامات سلبی بر اساس راهبردهای مصوب شده کشوری، وظایفی که نهادهایی همچون فراجا، بسیج، مجموعه قضائی، اداره اطلاعات، اتاق اصناف و اداره صمت برعهده دارند به آنها ابلاغ شده است.

وی با اشاره به اهمیت آموزش و اقدامات ارشادی برای متصدیان واحدهای صنفی شهرستان توسط اتاق اصناف و اداره صمت تصریح کرد: رعایت هنجارهای قانونی در حوزه پوشش اسلامی در معابر عمومی، واحدهای صنفی، ادارات و خودروهای سواری امری ضروری است و در صورت عدم رعایت آن اقدام قانونی توسط دستگاه متولی با پشتیبانی مجموعه قضائی صورت می گیرد.

فرماندار اسلامشهر با تاکید بر اینکه خدمات دهی در ادارات و نهادهای دولتی و عمومی منوط به رعایت ححاب است، ادامه داد: در حوزه تبیین ضرورت های رعایت پوشش اسلامی به عنوان واجب شرعی و قانونی در جامعه، تمام اقدامات با محوریت شورای فرهنگ عمومی و ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان اجرا خواهد شد تا از هرگونه اقدام خودسر و غیر قانونی پیشگیری شود.

وی با اشاره به مطالبه و دغدغه مندی صحیح مردم بویژه خانواده معظم شهدا و علمای شهرستان در حوزه رعایت پوشش اسلامی از همه دستگاهها و نهادهای مسئول از جمله فراجا، بسیج، اداره اطلاعات، دستگاه قضائی، اتاق اصناف و اداره صمت خواست تا با جدیت برای تحقق این مطالبه بحق تلاش کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به آغاز تحولات زیرساختی در شهرستان در سال ۱۴۰۱ نیز اشاره کرد و گفت: جهت اجرای مصوبات سفر رئیس جمهور به اسلامشهر که در این سفر ۱۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای شهرستان به همراه داشت و مصوبات سفر وزرا و مقامات ملی و استانی به شهرستان هشت کارگروه تحول زیرساختی تشکیل شده و در سال جدید نیز پیگیری های جهت اجرایی شدن تمامی این مصوبات که دستاوردهای فراوانی برای شهرستان خواهد داشت انجام می شود.

همچنین حجت الاسلام برقراری امام جمعه اسلامشهر نیز در سخنانی با اشاره به پیشرفت ها و اقدامات قوی و اثربخشی که در سال گذشته در شهرستان صورت گرفته بر ضرورت وحدت و همدلی بیش از پیش مسئولان برای پیشبرد بهتر کارها در سال جدید، تلاش برای تحقق شعار سال بویژه رشد تولید در بخش های مختلف، اجرای برنامه های سرآمد فرهنگی، تقویت شرکت های دانش بنیان، ارتقاء شاخص های امنیت اجتماعی و عدم دخالت افراد غیر مسئول در انتصاب مدیران در مجموعه مدیریت شهری تاکید کرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها