جزییات مراسم نماز عید سعید فطر در تهران

رییس ستاد برگزاری نماز عید سعید فطر گفت: مراسم نماز عید در تهران از ساعت ۷ صبح آغاز و نماز ساعت ۸ صبح به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی اقامه می‌شود.
کد خبر: ۱۴۰۴۴۰۷

به گزارش جام جم آنلاین، حجت الاسلام علی نوری روز دوشنبه در نشست خبری گفت: نماز عید سعید فطر به امامت رهبر معظم انقلاب در مصلای تهران برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه درب های مصلای از اذان صبح باز است و ناوگان های اتوبوسرانی از ساعت ۵ صبح فعال هستند و خدمات رسانی می‌کنند، اظهار داشت: ویژه برنامه های روز عید سعید فطر از ساعت ۷ صبح آغاز و نماز حدود ساعت ۸ صبح اقامه می شود.

نوری از مردم خواست سجاده و مهر همراه داشته باشند و از همراه داشتن وسایل حجیم خودداری کنند ضمن آنکه همراه داشتن کودکان و بخصوص روزه اولی ها نشاط خوبی به نماز می‌دهد.

وی با اشاره به این که از دو ماه پیش جلسات هماهنگی برگزاری نماز عید سعید فطر در حال برگزاری است، اظهار داشت: درب‌های مصلا از ساعت ۴ صبح بازگشایی می‌شود در این راستا محدودیت‌های ترافیکی از سوی پلیس راهور اعلام خواهد شد، اتوبوس و مترو و وسیله‌های حمل و نقل عمومی برای سرویس‌دهی به مردم رایگان است.

وی در عین حال متذکر شد که درهای واقع در ضلع جنوبی مصلای تهران به روز نمازگزاران بسته است و شهروندان می توانند از درهای واقع در ضلع شمالی و ضلع شرقی وارد محوطه شوند.

نوری این را هم گفت که در اطراف مصلای پارکینگ‌ برای خودروهای نمازگزاران در نظر گرفته شده است ضمن آنکه قطارهای مترو در ایستگاه شهید بهشتی توقف نخواهد داشت و در این بخش نیز ایستگاه‌های سهروردی و میرزایی شیرازی برای تردد نمازگزاران در نظر گرفته شده است.

سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در ادامه توصیه کرد: مردم با اتمام نماز و خطبه‌های مقام معظم رهبری، از عجله جهت خروج از مصلی پرهیز کنند، هرچند برای خروج تمام درب‌های مصلی باز است.

نماز عید فطر با شعار « عید بندگی و همبستگی» برگزار می‌شود

حجت‌الاسلام نوری افزود: جزئیات برنامه نماز عید فطر از طریق «آر کیو» کدی که در تبلیغات شهری معرفی می‌شود، قابل دریافت است. سامانه پیامکی ۶۸۶۸ برای دریافت پیشنهادات و نکات مردم در نظر گرفته شده است. در ورودی، نقشه و برگه راهنما نصب شده و به نمازگزاران نیز تحویل داده خواهد شد تا به سهولت مکان‌یابی کنند. موشن‌گرافی‌هایی هم برای اطلاع‌رسانی در نظر گرفته شده است که از رسانه ملی و فضای مجازی منتشر می شود.

وی با بیان اینکه آیین نماز عید سعید فطر به صورت زنده از شبکه‌های صداوسیما پخش می‌ شود، به برگزاری برنامه‌های جانبی اشاره کرد و گفت: در پایان و خروج نمازگزاران پذیرایی فرهنگی در نظر گرفته شده است و موکب‌ها و گروه‌های سرود مختلف، برنامه دارند.

به گفته وی، اجرای سرود ویژه توسط گروه ماوا و بهره گیری از مداحان به همراه برگزاری پویش مردمی ثبت عکس و فیلم از نماز عید فطر از دیگر برنامه های تدارک دیده شده است.

نوری این نکته را هم گفت که اگر عید سعید فطر در روز جمعه واقع شود، اقامه نماز عید کفایت می کند و نماز جمعه اقامه نخواهد شد.

سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه روز عید سعید فطر و ماه مبارک رمضان را دارای جنبه فردی و اجتماعی دانست و افزود: بر این اساس عید سعید فطر امسال با شعار عید بندگی و همبستگی برگزار خواهد شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها