شکست رکورد اختصاص کمباین به آذربایجان شرقی در دولت سیزدهم

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از افزایش ۷۱۴ درصدی(۷.۱۴) برابری جذب کمباین در آذربایجان شرقی در دولت سیزدهم خبر داد و گفت: تعداد کمباین های استان به یک هزار و ۲۰۰ دستگاه افزایش یافته است که یک رکورد محسوب می شود.
کد خبر: ۱۴۰۳۸۴۱

جام جم آنلاین آذربایجان شرقی: اکبر فتحی در جمع خبرنگاران با اشاره به نوسازی ناوگان برداشت غلات در آذربایجان شرقی، اظهار کرد: در سال گذشته از محل تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی و خرید نقدی، تعداد ۱۷۹ دستگاه کمباین برداشت غلات در استان جذب شده است که در نوع خود و در طول پنج دهه گذشته بی سابقه بوده است.

وی اعتبار هزینه شده برای تامین ۱۷۹ دستگاه کمباین یاد شده را ۲۲۴ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: از این مقدار اعتبار ۱۱۰ میلیارد تومان با تسهیلات بانکی تامین شده است.

فتحی ادامه داد: بکارگیری این تعداد دستگاه جدید، ضمن اشتغال زایی موجب کاهش زمان برداشت مزارع گندم و جو شده، همچنین نقش مهمی در افزایش بهره‌وری و کاهش ضایعات برداشت غلات ایفا می کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: در پنج سال گذشته در مجموع ۱۱۲ دستگاه انواع کمباین غلات در آذربایجان شرقی جذب شده که به طور متوسط سالیانه ۲۲ دستگاه در استان را شامل می شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها