ائتلاف ۱۴ فوریه بحرین با صدور بیانیه ای خواستار حضور گسترده مردم این کشور و مسلمانان جهان در راهپیمایی روز جهانی قدس شدند.
ائتلاف ۱۴ فوریه بحرین با صدور بیانیه ای خواستار حضور گسترده مردم این کشور و مسلمانان جهان در راهپیمایی روز جهانی قدس شدند.
کد خبر: ۱۴۰۳۷۴۳

به گزارش جام جم آنلاین، ائتلاف جوانان انقلاب 14 فوریه مردم بحرین را به حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان فراخواند.

این ائتلاف در بیانیه‌ای از مردم بحرین خواستار مشارکت در راهپیمایی در این روز بزرگ شد تا روزی برای محکومیت جنایت‌های رژیم صهیونیستی باشد.

«ابراهیم العرادی» مدیر دفتر سیاسی ائتلاف 14 فوریه بحرین روز قدس را روز خشم جهانی از جنایت‌های رژیم صهیونیستی و روز دفاع از ملت مظلوم فلسطین دانست.

وی با تاکید بر اینکه امسال مهمترین سالی است که مردم بحرین برای ابراز همبستگی با فلسطین به میدان می‌آیند، تصریح کرد: همبستگی با فلسطین در روز جهانی قدس، همبستگی با هویت عربی و برجسته کردن هویت واقعی مردم فلسطین است.

العرادی با اشاره به اینکه روز جهانی قدس یک روز تاریخی و محوری در زندگی مردم بحرین است، از مردم روستاها و شهرها، فعالان خارج از کشور و کسانی که فعالیت رسانه‌ای دارند خواست تا اقدامات جدی در حمایت از فلسطین انجام دهند.

ائتلاف 14 فوریه بحرین در شبکه‌های اجتماعی کمپینی را برای حمایت از فلسطین و لزوم گرامیداشت روز جهانی قدس راه اندازی کرد.

از سوی دیگر جریان وفاداری اسلامی بحرین با صدور بیانیه‌ای از مردم بحرین خواست تا برای حمایت از ملت فلسطین و دفاع از قدس و مسجد الاقصی در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کنند و پرچم رژیم صهیونیستی را در این روز به آتش بکشند.

جریان وفاداری اسلامی بحرین در بیانیه خود از مردم بحرین خواست تا بار دیگر موضع قاطع مردم بحرین در برابر فلسطین و قدس شریف و مخالفت مردمی با توافق انجام شده بین منامه و تل آویو را برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی اعلام کنند.

مردم بحرین روز شنبه به نشانه همبستگی با مسجدالأقصی و ملت فلسطین در شهرک «البسیتین» تظاهراتی برگزار کردند. ده‌ها شهروند بحرینی با در دست داشتن پرچم هایی شعارهایی برای همبستگی با ملت فلسطین و مسجدالاقصی سر دادند.

«جمعیة مناصرة فلسطین» تجمعی با عنوان «لبیک أقصانا» به نشانه حمایت از ملت فلسطین و مسجدالاقصی برگزار کرد.

روز قدس یا روز جهانی قدس آخرین روز جمعه در ماه رمضان است که امام خمینی (ره) در سال 1358 ش (رمضان 1399ق) آن را روزی رسمی برای حمایت از مردم فلسطین دانست و از مسلمانان جهان خواست که برای کوتاه کردن دست رژیم صهیونیستی و پشتیبانان آن به هم بپیوندند. نامگذاری آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان روز قدس، با حمایت بسیاری از روشنفکران و هنرمندان مواجه شد و امروزه علاوه بر ایران، در کشورهای مختلفی از جهان، راهپیمایی و مراسم روز قدس برگزار می‌شود که بنابر گزارش منابع خبری، این تعداد به 80 کشور در قاره‌های مختلف جهان می‌رسد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها