رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: طی تعطیلات نوروز ۱۴۰۲، ۹۵۸ نوزاد در استان همدان متولد شد که از این تعداد، ۴۲۸ مورد به صورت طبیعی و ۵۳۰ مورد سزارین صورت گرفته است.
کد خبر: ۱۴۰۲۷۷۳

به گزارش جام جم آنلاین همدان، دکتر محمدمهدی مجذوبی گزارشی از تلاش های مجموعه کادردرمان استان در تعطیلات نوروز سال ۱۴۰۲ ارائه کرد و با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده برای خدمت رسانی بیمارستان ها و مراکز آموزشی درمانی استان در ایام نوروز همانند دیگر ایام سال گفت: در طول تعطیلات نوروز امسال همکاران حوزه درمان استان در بخش اورژانس مراکز آموزشی درمانی، بیمارستان های استان و مراکز شبانه‌روزی و ۱۶ ساعته پذیرای بیش از ۲۱۰ هزار مورد مراجعه مردمی بودند که از این تعداد ۹۲۶۸ بیمار در بخش های درمانی بستری شده و ۲۴ هزار مراجعه سرپایی نیز با علائم شبه کرونا، گلودرد، بدن‌درد و تب خفیف مراجعه کرده و پذیرش شده‌اند.

وی اضافه کرد: با تلاش تیم های پزشکی علاوه بر انجام ۱۵۰۰ مورد عمل جراحی، به بیش از ۳۰۰۰ مصدوم سوانح ترومایی مراجعه کننده به اورژانس بیمارستان ها و مراکز آموزشی درمانی، خدمات درمانی مورد نیاز ارائه شد.

مجذوبی با بیان اینکه در این مدت بیش از ۶۰۰ بیمار هم به علت سوانح ترافیکی به اورژانس بیمارستان ها منتقل شده اند، خاطرنشان کرد: طی تعطیلات نوروز ۱۴۰۲، ۹۵۸ نوزاد در استان همدان متولد شد که از این تعداد، ۴۲۸ مورد به صورت طبیعی و ۵۳۰ مورد سزارین صورت گرفته است.

وی بیان کرد: تا روز ۱۳ فروردین‌ماه جاری بیش از ۵۵۰۰ سونوگرافی و بیش از ۸۷۰۰ سی تی اسکن برای مراجعان به بیمارستان های دولتی صورت گرفته همچنین بیش از ۲۰۳ هزار خدمت آزمایشگاهی در ۲۰ بیمارستان استان انجام شده و ۳۹۹ خدمت اورژانسی دندانپزشکی در کلینیک دولتی مباشر کاشانی ارائه شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها