انتقال ده‌ها نفتکش حامل نفت سرقتی به عراق

دزدی نظامیان آمریکا در سوریه ادامه دارد

منابع محلی بار دیگر از سرقت نفت سوریه توسط اشغالگران آمریکایی خبر دادند.
کد خبر: ۱۴۰۲۱۲۷

به گزارش جام جم آنلاین،اشغالگران آمریکایی به سرقت نفت سوریه از میدان‌های نفتی « الجزیره» در شرق سوریه ادامه دادند.

رسانه‌های خبری اعلام کردند که اشغالگران آمریکایی ده‌ها تانک مملو از صدها تن نفت مسروقه و خودروهای حامل تجهیزات نظامی را به سمت پایگاه‌های خود در عراق منتقل کردند.

منابع محلی به خبرگزاری سوریه « سانا» اعلام کردند که یک کاروان متشکل از 148 خودروی آمریکایی از جمله 80 تانکر مخصوص انتقال نفت سرقتی سوریه و 60 کامیون دیگر که 8 خودروی زرهی آمریکایی آن را همراهی می‌کردند، امروز از گذرگاه غیرقانونی «الولید» وارد شمال عراق شدند.

نیروهای آمریکا در چهارم ماه جاری میلادی نیز دو کاروان متشکل از 57 خودرو از جمله ده‌ها تانکر حامل نفت سرقی سوریه را از طریق گذرگاه غیرقانونی «المحمودیه» و «الولید» به عراق قاچاق کرده بودند.

هفته گذشته وزارت امور خارجه سوریه با بیان اینکه نیروهای آمریکایی به صورت غیر قانونی در حال سرقت هزاران بشکه نفت سوریه و قاچاق آن هستند، اعلام کرد، این نیروها هیچ اهمیتی برای نیاز زلزله‌زدگان به این منابع انرژی قائل نیستند.

وزارت امور خارجه سوریه اخیرا ارزش خسارات مستقیم ناشی از حملات نیروهای آمریکایی به خاک این کشور را اعلام کرد و آن را 25.9 میلیارد دلار تخمین زد که از این میزان، 19.8 میلیارد دلار مربوط به خسارات ناشی از سرقت نفت و گاز سوریه است.

سوریه به دلیل سیطره نیروهای آمریکایی با کمک نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) بر اکثر چاه‌های نفت سوریه در شرق فرات، از کمبود منابع انرژی رنج می‌برد.

اخیرا « بسام صباغ» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد اعلام کرد: این غارتگری‌ها موجب شده تا ملت سوریه از منابع طبیعی خود محروم شوند و ارزش کل خسارات غیرمستقیمی که اشغالگران آمریکایی و نیز نیروهای موسوم به «ائتلاف بین‌المللی» در نتیجه سرقت نفت سوریه به مردم این کشور وارد کردند از مرز 100 میلیارد دلار گذشته است. تعجب می‌کنیم که چرا برخی در شورای امنیت همچنان در تلاش برای پنهان کردن آثار منفی اقدامات قهری یکجانبه آمریکا و اتحادیه اروپا علیه مردم سوریه هستند.

گفتنی است، آمریکا با اعزام نیرو و تجهیزات حضور خود را در مناطق نفت خیز سوریه بیشتر کرده؛ حضوری که منجر به سرقت نفت مردم این کشور شده است.

مناطق تحت اشغال نیروهای آمریکایی و شبه‌نظامیان موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) تحت حمایت آن‌ها در الحسکه و دیگر مناطق شمالی سوریه، همواره شاهد اعتراضات شهروندان سوری به حضور اقدامات تروریستی اشغالگران و شبه‌نظامیان علیه ساکنان این مناطق است.

دولت سوریه بارها تاکید کرده است که شبه ‌نظامیان وابسته به آمریکا در شرق و شمال شرق این کشور هدفی جز غارت نفت ندارند و باید به حضور غیر قانونی آنها پایان داده شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها