وزیر امور خارجه رومانی روز دوشنبه در آستانه نشست شورای وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا از ششمین بسته پیشنهادی تحریمی علیه ایران به بهانه مسائل حقوق بشری خبر داد.
کد خبر: ۱۴۰۱۸۲۵

به گزارش جام جم آنلاین، «بوگدان لوچیان آرسکو» در تداوم مواضع خصمانه و مداخله‌جویانه اروپا علیه ایران، در جمع خبرنگاران گفت که در نشست شورای وزیران از بسته پیشنهادی علیه ایران حمایت خواهد کرد.

در همین پیوند الکساندر شالنبرگ وزیر خارجه اتریش به خبرنگاران گفت که نام هشت ایرانی در فهرست جدید تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار دارد.

جمهوری اسلامی ایران بارها نسبت به تبعات رفتارهای مداخله‌جویانه غرب هشدار داده و تصریح کرده است که این قبیل اقدامات بی‌پاسخ نخواهد ماند.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در آخرین نشست خبری، به طرف اروپایی توصیه کرد که از فضای چالشی در روند مناسبات با جمهوری اسلامی ایران خارج شده و رویکرد سازنده ای را در پیش بگیرد.

وی اظهار داشت:اتحادیه اروپا به نقش و جایگاه منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران به خوبی واقف است و میزان اثرگذاری جمهوری اسلامی در معادلات منطقه‌ای را به خوبی درک می‌کند. اما متاسفانه در ماه‌های اخیر این اتحادیه و به طور مشخص آلمان سیاست های غیر سازنده و مداخله جویانه ای را در ارتباط با جمهوری اسلامی ایران در پیش گرفتند.

وی با بیان اینکه چند کشور خاص اروپایی، «با رفتارهای غیرمنطقی به دنبال دامن زدن به ایجاد بی ثباتی در ایران هستند» هشدار داد که این رفتارها، هزینه های سنگینی را در مناسبات دو جانبه تحمیل می‌کند.

کنعانی به کشورهای اروپایی توصیه کرد که رفتارهای غلط گذشته خود را اصلاح و بخصوص سیاست اشتباه خود در ماههای اخیر نسبت به ایران را بازبینی کنند زیرا استفاده از ابزار فشار سیاسی برای امتیازگیری برای جمهوری اسلامی ایران غیر قابل قبول است و ایران در مقابل فشارهای سیاسی از حقوق مسلم خود در هیچ موضوع دیگری عدول نخواهد کرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها