«آتش‌وگلستان» درباره یک شهید زمینی است!
گفت‌وگوی «جام‌جم» با علی رویین‌تن

«آتش‌وگلستان» درباره یک شهید زمینی است!

معاون تبلیغات اسلامی حرم رضوی اعلام کرد؛

جزئیات مراسم تحویل سال در حرم مطهر رضوی

معاون تبلیغات اسلامی حرم رضوی به تشریح جزئیات مراسم تحویل سال در حرم رضوی پرداخت و گفت: این مراسم از ساعت ۲۰ روز دوشنبه ۲۹ اسفند در صحن پیامبر اعظم (ص) آغاز خواهد شد.
کد خبر: ۱۴۰۱۶۷۵

به گزارش جام جم آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین حسین شریعتی نژاد با اشاره به همزمانی آغاز سال جدید هجری شمسی با ماه میهمانی خدا، ضمن تبریک پیشاپیش عید نوروز ۱۴۰۲، به تشریح جزئیات مراسم سال تحویل در حرم مطهر امام رضا (ع) پرداخت و اظهار کرد: مراسم سال تحویل ۱۴۰۲ حرم مطهر رضوی از ساعت ۲۰ دوشنبه ۲۹ اسفند در صحن پیامبر اعظم (ص) آغاز خواهد شد و تا حدود ساعت یک بامداد ادامه خواهد داشت.

به گفته معاون تبلیغات اسلامی حرم رضوی، آغاز «بزرگ ترین اجتماع نوروزی ایرانیان در حرم مطهر» با قرائت صلوات خاصه و زیارت مختصر امام رضا (ع) توسط مهدی سروری در قالب «پویش رسانه‌ای قرار عاشقی» خواهد بود.

شنیدن لهجه‌ها و گویش‌های زیبای اقوام ایرانی

وی ادامه داد: در ادامه این برنامه، پخش کلیپ تبریک اقوام ایرانی به زبان‌های مختلف، اعلام مسابقه بهار همدلی و قرائت زیارت آل یاسین با نوای مهدی سماواتی نیز پیش بینی شده است. این محفل با همخوانی گروه سرود گلدسته‌های حرم و پخش کلیپ معرفی رویداد اجتماعی تسهیل ازدواج ادامه می‌یابد و اجرای نمایش آئینی با موضوع مناظرات امام رضا (ع) بخش دیگری از این ویژه برنامه به شمار می‌رود. همچنین طبق برنامه ریزی انجام شده، از ساعت ۲۱ و ۲۲ در قالب ویژه برنامه‌ای، نقش آفرینی و حضور جمهوری اسلامی در عرصه بین الملل تبیین خواهد شد و در ادامه کلیپی درباره مجموعه فعالیت‌های آستان قدس رضوی در سال جاری در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و بین الملل پخش می‌شود تا زائران حضرت رضا (ع)، بیش از پیش در جریان خدمات و فعالیت‌های خادمان این آستان قرار بگیرند.

سخنرانی مذهبی، مناجات خوانی و مدیحه سرایی

حجت الاسلام شریعتی نژاد گفت: سپس حجت الاسلام و المسلمین شهاب مرادی با موضوع «خانواده و همدلی» برای زائران و مجاوران سخنرانی خواهد کرد و از ساعت ۲۲ و ۱۰ دقیقه نیز گروه تواشیح، مناجات خوانی و مدیحه سرایی حاج مهدی رسولی اجرای برنامه خواهد داشت. همچنین در بخش دیگری از مراسم سال تحویل ۱۴۰۲، سرکار خانم اشرف السادات منتظری؛ مادر شهید معماریان به عنوان میهمان ویژه مراسم حضور خواهند داشت و از این مادر فداکار و ایثارگر با اهدای هدایای متبرک رضوی تقدیر خواهد شد.

معاون تبلیغات اسلامی حرم رضوی درباره دیگر برنامه‌های این مراسم افزود: برنامه سال تحویل از ساعت ۲۳ با مدیحه سرایی ذاکران اهل بیت (ع)، جعفر ملائکه، سید امیر احمدنیا و سعید قانع ادامه خواهد داشت و ساعت ۲۳ و ۲۵ دقیقه زائران و مجاوران پای صحبت‌های حجت الاسلام و المسلمین ناصر رفیعی و مناجات خوانی حمیدرضا نوربخش خواهند نشست.

وی افزود: با نزدیک شدن به لحظه سال تحویل، گروه سرود گلدسته‌های حرم در ساعت ۱۲ بامداد با همخوانی سرود امام رضایی و نوروزی به مراسم سال تحویل رنگ و بوی تازه‌ای می‌بخشد و در ادامه مصطفی صابر خراسانی به مدت ۱۰ دقیقه به شعرخوانی آئینی در وصف امام رضا (ع) و آئین نوروزی خواهد پرداخت.

نواخته شدن نقاره‌ها در لحظه تحویل سال

حجت الاسلام شریعتی نژاد افزود: ساعت ۱۲ و ۲۴ دقیقه نیز بامداد زائران و مجاوران از قرائت دعای توسل با نوای سید مهدی میرداماد بهره خواهند شد و پس از آن، ساعت ۱۲ و ۴۴ دقیقه کلیپ دعای لحظه سال تحویل پخش و با نزدیک شدن به ساعت ۱۲ و ۵۴ دقیقه و ۲۸ ثانیه، دعای یا مقلب القلوب و الابصار پخش خواهد شد.

معاون تبلیغات اسلامی حرم رضوی تصریح کرد: پس از آن، خدام امام رضا (ع) با حضور در نقاره خانه و اجرای آئین نقاره نوازی، فرارسیدن سال ۱۴۰۲ را به زائران و مجاوران بشارت خواهند داد و سپس پخش پیام نوروزی مقام معظم رهبری، قرائت دعای امام رضا (ع) برای امام زمان (عج) را خواهیم داشت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها