درپی تحولات بازار جهانی طلا و نوسان ۶۷ دلاری اونس طلا طی یک هفته اخیر، بازار سکه و طلا در داخل نیز تحت تاثیر قرار گرفت؛ بگونه‌ای اثر غالباً کاهشی نرخ ارز در داخل در این مدت را کمرنگ کرد و موجب شد بازار سکه و طلا هفته‌ی خودرا با افزایش نسبی قیمت‌ها نسبت به ابتدای هفته به پایان برساند.
کد خبر: ۱۴۰۱۵۸۸

به گزارش جام جم آنلاین، همزمان با صعود بهای اونس جهانی طلا در بازارهای جهانی، قیمت طلا و سکه هم در بازار یک هفته اخیر داخلی، روندی افزایشی داشت. هر اونس طلا در یک هفته گذشته ۶۷ دلار رشد یافت و به کانال ۱۹۰۰ دلار صعود کرد.

این در حالیست که روزهای نخست هفته، نرخ ارز نیز نوسان کاهشی را دنبال می‌کرد اما این روند متوقف شد؛ براین اساس بازار سکه و طلا نیز بی‌تاثیر از افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی نبود و همین موضوع سبب شد، بازار داخلی سکه و طلا که مسیر کاهشی خوبی را در پیش گرفته بود، دور بزند و هفته را افزایشی نسبت به ابتدای هفته به پایان برساند.

طبق اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران به ایسنا، در هفته‌ای که گذشت، هر مثقال طلای ۱۷ عیار یک میلیون و ۲۸۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۲۹۶ هزار تومان نسبت به ابتدای هفته رشد یافت.

در آخر معاملات روز گذشته (پنجشنبه)، هر مثقال طلای ۱۷ عیار ۱۰ میلیون و ۱۳۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار دو میلیون و ۳۳۸ هزار تومان دادوستد شد.

سکه طرح جدید با رشد پنج میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی نسبت به ابتدای هفته به ۲۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و سکه طرح قدیم با افزایش پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی به ۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

در آخرین معاملات پایانی هفته، هر قطعه نیم سکه ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سکه‌هیا گرمی شش میلیون تومان تعیین قیمت شدند که به‌ترتیب نیم سکه دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و سکه گرمی نیز ۸۰۰ هزار تومان در این هفته بها را تجربه کرده‌اند.

براساس اخرین معاملات روز پنجشنبه، در حال حاضر حباب سکه در حدود پنج میلیون و ۸۵۰ هزار تومان قرار دارد.

منبع: ایسنا

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها