رئیس سازمان امور مالیاتی خبر داد:

ابطال مجوز پزشکانی که از کارتخوان استفاده نکنند

رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه بخش زیادی از پزشکان از کارتخوان استفاده نمی کنند، گفت: با مکاتباتی که با سازمان نظام پزشکی داشته‌ایم در صورت تکرار این تخلف امکان دارد مجوز نظام پزشکی پزشکان باطل شود.
کد خبر: ۱۴۰۰۴۴۷

به گزارش جام جم آنلاین، داود منظور، رئیس سازمان مالیاتی کشور امروز در حاشیه سراسری پلیس امنیت اقتصادی فراجا در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امیدواریم برخورد قاطع‌تری را با کمک پلیس امنیت اقتصادی در برابر کلاهبرداران داشته باشیم، اظهار کرد: در 3 استان آذربایجان شرقی، یزد و همدان چندین شبکه فرار مالیاتی را شناسایی کرده‌ایم که رقم فرار مالیاتی آنها 10 هزار میلیارد تومان بوده است.

وی افزود: امسال توانستیم 10 هزار پرونده فرار مالیاتی را تعیین تکلیف کنیم که در بررسی این پرونده‌ها 10 هزار میلیارد تومان مالیات شناسایی شده است.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور بیان کرد: در دولت قبل 5 هزار پرونده فرار مالیاتی بررسی شد و 7 هزار میلیارد تومان مالیات اخذ شد.

منظور در پاسخ به سؤال تسنیم مبنی بر اینکه چه ساز و کاری برای اخذ مالیات از پزشکان اندیشیده‌اید، گفت: در چند سال گذشته پزشکان ملزم شدند در مطب‌هایشان از عابربانک استفاده کنند، که بخش بزرگی از جامعه پزشکی به این موضوع توجه نکردند.

وی ادامه داد: نظام مالیاتی از طریق سامانه سوت‌ زنی و سرشماره های پیامکی برای دریافت تخلفات پزشکان به محض اینکه اطلاعاتی مبنی بر اینکه پزشکی از کارتخوان استفاده نکرده است دریافت کند، اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد: در این خصوص با سازمان نظام پزشکی مکاتبه کردیم، اسامی پزشکان متخلف را داده‌ایم و درصورت تکرار تخلف امکان دارد مجوز این پزشکان باطل شود.

منظور گفت: حتی اسامی این پزشکان در لیست بدهکاران مالیاتی پرخطر قرار گرفته است و نمی‌توانند از تبصره ماده 100 مالیات استفاده کنند.

وی با بیان اینکه البته هستند برخی از پزشکانی که به دادن مالیات متعهد هستند، گفت: قرار شده است بیمارستان‌ها و مراکز درمانی 10 درصد حق‌الزحمه پزشکان را به عنوان مالیات علی‌الحساب از حقوق پزشک کم کنند و به عنوان مالیات تکلیفی واریز کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها