بیمارستان تامین اجتماعی دزفول نیز مجهز به دستگاه اتوکلاو است اما هنوز این دستگاه راه‌اندازی نشده و پسماند آن در بیمارستان گنجویان بی‌خطرسازی می‌شود.
کد خبر: ۱۴۰۰۱۸۱

 

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا؛ رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول با اشاره به بی خطرسازی پسماندهای بیمارستانی در این شهر، گفت: مشکلاتی در نحوه انتقال و دفن نهایی این پسماندها وجود دارد که در حال پیگیری رفع این مشکلات هستیم.

مسعود نوری‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت پسماندهای بیمارستانی دزفول اظهار کرد: در دزفول پنج بیمارستان وجود دارد و بیمارستان گنجویان دزفول دو دستگاه اتوکلاو دارد و پسماندهای بیمارستان را بی‌خطرسازی می‌کند و خروجی این بیمارستان ماهانه زیر نظر آزمایشگاه معتمد اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان بررسی و صحت عملکرد آن‌ها سنجیده می‌شود.

وی افزود: این بیمارستان، دیگر مراکز دولتی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی دزفول را نیز پوشش می‌دهد و پسماند عفونی این مراکز را بی‌خطر می‌کند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول گفت: بیمارستان نبوی دزفول نیز دارای دستگاه اتوکلاو است و پسماند خود را بی‌خطرسازی می‌کند. بیمارستان‌های مراکز نظامی دزفول از جمله بیمارستان پایگاه چهارم شکاری و بیمارستان ۵۸۰ نیروی زمینی ارتش نیز در قالب قراردادی که با بیمارستان نبوی منعقد کرده‌اند، پسماندهای خود را به این بیمارستان تحویل می‌دهند تا در بیمارستان نبوی بی‌خطرسازی شوند.

نوری‌پور بیان کرد: بیمارستان تامین اجتماعی دزفول نیز مجهز به دستگاه اتوکلاو است اما هنوز این دستگاه راه‌اندازی نشده و پسماند آن در بیمارستان گنجویان بی‌خطرسازی می‌شود.

وی با بیان اینکه مشکلی از نظر پسماندهای بیمارستانی و عفونی در دزفول وجود ندارد، عنوان کرد: این پسماندها پس از بی‌خطرسازی در سایت در نظر گرفته شده منتقل می‌شوند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول افزود: با این حال، مشکلاتی در نحوه انتقال و دفن نهایی این پسماندها وجود دارد که در حال پیگیری رفع این مشکلات هستیم.

نوری گفت: این پسماندها باید با خودروی مخصوص حمل پسماند عفونی جابه‌جا شوند و پسماندهای عادی و عفونی در خودروی مشترک جابه‌جا نشوند که این مهم انجام شده است.

وی بیان کرد: در جایگاه دفن زباله یک سایت داریم که سازمان نظام پزشکی از طریق یک شرکت خصوصی یک دستگاه اتوکلاو در این سایت مستقر کرده است و پسماندهای عفونی مطب‌ها و درمانگاه‌های بخش خصوصی در این مرکز بی‌خطرسازی و در نهایت برای دفن به شهرداری تحویل داده می‌شوند.

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها