رئیس فدراسیون فوتبال گفت: در نظرسنجی‌‌ها خیلی از مردم به سمت مربی خارجی رفته‌اند،‌ اما در داخل کشور نیز سرمربیان خوبی داریم که بتوانند تیم ملی را هدایت کنند.
کد خبر: ۱۳۹۹۵۶۸

به گزارش جام جم آنلاین، مهدی تاج درمورد آخرین وضعیت انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان، اظهار داشت: هنوز سرمربی مشخص نشده اما ان‌شاءالله به زودی مشخص می شود.

اگر یک سرمربی برای اداره تیم ملی آماده نباشد، حتما از دیگران استفاده خواهیم کرد

وی درخصوص انصراف برخی گزینه‌ های ایرانی از سرمربیگری تیم ملی، عنوان کرد: شرایط فدراسیون این بود که از بهترین ظرفیت‌ مربیان داخلی استفاده کند. وظیفه قانونی‌اش هم این بود که از مربیان توانایی دعوت کند که بتوانند تیم ملی را با شرایطی که در جام ملت‌های آسیا داریم اداره کنند. اگر یک سرمربی به هر جهت خودش را برای اداره تیم ملی آماده نمی‌بیند، فدراسیون حتما از دیگران استفاده خواهد کرد.

در نظرسنجی‌‌ها خیلی از مردم به سمت مربی خارجی رفته‌اند

رئیس فدراسیون فوتبال درخصوص اینکه آیا خودش به مربی داخلی رغبت دارد یا خارجی، توضیح داد: در نظرسنجی‌‌ها خیلی از مردم به سمت مربی خارجی رفته‌اند. این چیزی است که به اطلاع فدراسیون رسیده اما در داخل کشور نیز سرمربیان خوبی داریم که بتوانند تیم ملی را هدایت کنند. اگر شد با همین نفرات بسم‌الله می‌گوییم در غیر این صورت ان‌شاءالله از سرمربی خارجی استفاده می‌کنیم.

باید برای بهترین تصمیم از همه ظرفیت‌ها و دولت هم استفاده کرد

تاج درمورد اینکه شنیده شد قرار است برای رفع موانع حضور مربی خارجی به دیدار مخبر، معاون اول رئیس جمهور برود، عنوان کرد: خودم اعتقاد دارم باید برای بهترین تصمیم از همه ظرفیت‌ها و دولت هم استفاده کرد. دنبالش بودیم که مخبر را بببنیم. این درخواست ما بود.

هم گزینه داخلی داریم هم خارجی

وی درخصوص اینکه آیا هنوز درمورد گزینه خاصی برای سرمربیگری تیم ملی به جمع‌بندی رسیده‌اند، گفت: هم گزینه داخلی داریم و هم خارجی اما اگر به جمع‌بندی رسیده بودیم، اعلام می‌کردیم.

اگر تیم ملی را امروز تشکیل دهیم، نمی‌توانیم بازیکنی در اختیار سرمربی بگذاریم

رئیس فدراسیون فوتبال درمورد اینکه چه زمانی برای انتخاب سرمربی به نتیجه می‌رسند، توضیح داد: اگر تیم ملی را همین امروز هم تشکیل بدهیم، نمی‌توانیم بازیکنی در اختیار سرمربی بگذاریم زیرا همین امروز و فردا هم بازی‌های لیگ است. فقط برای فیفادی می‌توانیم این کار را انجام بدهیم اما رسانه‌ها و هواداران علاقه دارند زودتر این اتفاق بیفتد.

قبل از 28 اسفند سرمربی را مشخص می‌کنیم

تاج درخصوص بازی‌های دوستانه تیم ملی در فروردین، پاسخ داد: 2 بازی دوستانه در فروردین داریم که ان‌شاءالله تا آن زمان انتخاب سرمربی تیم ملی انجام می‌شود. اردوی تیم ملی از 28 اسفند شروع خواهد شد و حتما باید قبلش سرمربی اعلام شود.

یکی از مربیان خارجی سرمربی سابق قطر است

وی درمورد اینکه آیا نام بردن از فلیکس سانچز، سرمربی سابق تیم ملی قطر یا مربیان ایرانی مثل امیر قلعه‌نویی که انصراف داد، گمانه‌زنی است یا این گزینه‌ها واقعیت دارند، اظهار داشت: مربیان ایرانی همین‌هایی هستند که گفتند اما یک یا گزینه دیگر هم پیشنهاد دادند. تمام فوتبالی‌ها ظرفیت فوتبال کشور، مربیان لیگ برتری و آنهایی که تیمداری می‌کنند را می‌دانند. یکی از مربیان خارجی هم همین سرمربی قطر است. برخی سرمربیان خارجی که در داخل کشور کار می‌کنند هم گزینه هستند. تیم ملی جای بهترین‌ها است و بهترین مربی هم باید برای این تیم انتخاب شود.

نمی‌خواهیم پرونده جدیدی مثل ویلموتس ایجاد شود

رئیس فدراسیون فوتبال درخصوص مشکل تامین دلار برای استفاده از مربی خارجی، پاسخ داد: ما 2 مشکل داریم. اولین مورد انتقال پول است. دومی‌اش هم این است که نمی‌خواهیم پرونده جدیدی مثل ویلموتس ایجاد شود. در آن پرونده هم این اتفاق افتاد. اگر 2 ماه به مربی پول ندهیم، می‌تواند برود و قراردادش را یک طرفه فسخ کند. ماده 140 است. فیفا هم می‌گوید اگر هر کشوری در هر جای دنیا قراردادی ببندد که مغایر با قوانین فیفا باشد، از قوانین خود برای جریمه کردن استفاده می‌کند.

باید مطمئن شویم که دولت یا خودمان می‌توانیم پول مربی خارجی را تامین کنیم

وی ادامه داد: یعنی اگر مثلا درمورد مربی داخلی بگوییم OR A CERTAIN FEE(یک مبلغ مشخص) را برای 3 ماه به مربی می‌دهیم یا به ما بدهد و خارج شود، یک بحث داخلی است و اگر طرف شکایت کند، می‌تواند مطابق همین بند همه پول قراردادش را بگیرد. همانگونه که استراماچونی، کالدرون، برانکو، ویلموتس و ... از این بند استفاده کردند. نمی‌خواهیم به این موضوع دچار شویم. می‌خواهیم مطمئن شویم که دولت یا خودمان کامل می‌توانیم پول را تامین کنیم.

تاج درمورد اینکه اگر از این موضوع مطمئن نشوند، چه خواهد شد، گفت: حتما سراغ مربی داخلی می‌رویم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها