رییس کل دادگستری استان هرمزگان خبر داد:

عکس | کشف ۱۴۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در جزیره قشم

رییس کل دادگستری استان هرمزگان از کشف ۱۴۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در آب‌ های جزیره قشم خبر داد.
کد خبر: ۱۳۹۹۱۵۶

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دادگستری استان هرمزگان، مجتبی قهرمانی اظهار کرد: این مقدار سوخت قاچاق در نتیجه اقدامات اطلاعاتی و گشت‌ زنی‌ های ماموران دریابانی با هماهنگی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مرزی قشم در آب‌ های این جزیره کشف شد.

وی با بیان اینکه قاچاقچیان قصد داشتند با استفاده از سه محفظه پلاستیکی موسوم به «مشک ماری»، این میزان سوخت قاچاق را از ساحل به شناورهای تندرو منتقل کنند، افزود: به دستور مقام قضایی، ماموران مشک های یادشده را از بستر دریا بیرون کشیده اند که در نتیجه آن مسیر انتقال سوخت قاچاق قطع شده است.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان ارزش تقریبی سوخت مکشوفه از این مشک ها را بیش از ۴۲ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: بنابر گزارش ضابطان، تحقیقات به منظور شناسایی و دستگیری عوامل نگهداری این حجم از سوخت قاچاق ادامه دارد و نتایج آن به زودی اعلام خواهد شد.

عکس | کشف ۱۴۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در جزیره قشم

قهرمانی تاکید کرد: سوخت‌ های کشف شده طبق روال قانونی با دستور قضایی تحویل شرکت پخش و توزیع فرآورده‌ های نفتی شده و وارد چرخه توزیع قانونی می شوند.

وی با اشاره به آثار و پیامدهای سوء قاچاق سوخت بر وضعیت اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و امنیتی استان هرمزگان، تصریح کرد: دستگاه قضایی با هدف جلوگیری از هدر رفت سرمایه‌ های ملی و صیانت از اقتصاد کشور، اجازه هیچ گونه فعالیت سود جویانه و غیرقانونی در این خصوص را نخواهد داد.

جزیره قشم با مساحتی معادل هزار و ۴۹۱ کیلومتر مربع به عنوان بزرگترین جزیره‌ خلیج فارس شناخته می شود.

این جزیره زیبا تا ساحل بندرعباس حدود ۲۰ کیلومتر فاصله داشته و دارای طول جغرافیایی ۸۸/۵۵ درجه و عرض جغرافیایی ۸۹/۲۹ درجه می باشد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها