وزیر کشور گفت: نه تنها شکنجه گران ساواک، بلکه همه کسانی که در دوره پهلوی منابع مالی کشور را غارت کرده‌اند باید مورد پی‌گیری قرار گیرند.
کد خبر: ۱۳۹۸۴۸۸

به گزارش جام جم آنلاین، احمد وحیدی وزیر کشور، در مورد پی‌گیری حقوقی برای محاکمه کسانی که در دستگاه سرکوب رژیم پهلوی بودند و این اواخر هم در تجمعات ضدانقلاب شرکت می‌کنند، گفت: نه تنها شکنجه گران ساواک، بلکه همه کسانی که در آن دوره منابع مالی کشور را غارت کرده‌اند باید مورد پی‌گیری قرار گیرند. پول‌هایی که خانواده پهلوی صرف عشرت و خوش گذرانی خود می‌کنند از کجا آورده‌اند؟ دارایی‌های مردم را سرقت کرده‌اند و این مساله باید رسیدگی شود.

وی تصریح کرد: طبیعتا جمهوری اسلامی این مساله را دنبال می‌کند، ولی با توجه به رویکرد دادگاه‌های غربی خیلی بعید می‌دانیم به نتیجه برسد، چرا که این افراد در پناه دولت‌های غربی زندگی می‌کنند و از آن‌ها حمایت می‌شود.

وحیدی با بیان اینکه تعداد این افراد کم نیست، گفت: تروریست‌هایی که در کشور‌های غربی زندگی می‌کنند مورد حمایت آن‌ها هستند. متاسفانه این مساله بیانگر همان امپراتوری دروغ و فریبی است که آن‌ها به راه انداخته‌اند؛ از طرفی به تروریست‌ها پناه می‌دهند از یک سو مدعی حقوق بشر هم هستند.

وزیر کشور تصریح کرد: جمهوری اسلامی این مساله را پی‌گیری کرده و می‌کند، ولی متاسفانه دادگاه‌های غربی در قبال این مسائل، سیاسی برخورد می‌کنند.

در تجمعاتی که طی روز‌های گذشته توسط ضدانقلاب برگزار شده است، یکی از سرشکنجه‌گران ساواک به نام «پرویز ثابتی» نیز حضور داشته که این مساله مطالباتی را جهت پی‌گیریِ مجازات این افراد به وجود آورده است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها