در برنامه جام انقلاب بررسی شد؛

از رسوایی جدید غرب تا اهمیت سفر رئیسی به پکن

برنامه امروز جام انقلاب به موضوعات مختلفی پرداخت.
کد خبر: ۱۳۹۸۱۷۴

به گزارش جام جم آنلاین، امروز سه‌شنبه 25 بهمن موضوع نخست برنامه رادیویی جام انقلاب بررسی تناقض های نشست و تجمع جریانات ضدانقلاب در آمریکا بود.

در همین رابطه به واکنش‌ها درباره حضور پرویز ثابتی شکنجه‌گر معروف ساواک در تجمع ضدانقلاب در لس‌آنجلس پرداخته شد.

ضدانقلاب بین مردم ایران محلی از اعراب ندارد

منوچهر متکی میهمان تلفنی برنامه گفت: امسال تقریبا کم سابقه ترین تجمع مردمی در راهپیمایی 22 بهمن را شاهد بودیم، پیام داخلی این حضور آن بود که به رغم انتقادها مردم پای نظام و انقلاب خود ایستاده اند. در واقع مردم گفتند «ما هستیم و پاسخ همه دشمنی های خارجی را می دهیم و سهم خود را در این حوزه ادا می کنیم و حالا مسئولان نوبت شماست.»

وی با اشاره به پیام حضور حماسی مردم به دشمنان خارجی افزود: از انتخابات 1400 ریل گذاری جدیدی در حوزه کشورداری انجام شد. با وجود 16 سال پیگیری ایران برای عضویت در پیمان شانگهای، بالاخره اعضای این پیمان به ویژه چین و روسیه موافقت خود را با این درخواست ایران اعلام داشتند، قدرت منطقه ای ایران روز به روز بیشتر می شود بنابراین دشمن تمام توان خود را به کار گرفت تا با سرمایه گذاری بر انتقادها، انحرافاتی را ایجاد و کشور را با چالش جدی مواجه کند اما مردم با حضور خود در راهپیمایی جشن انقلاب به دشمنان خارجی پشتوانه مردمی نظام و انقلاب اسلامی را نشان دادند.

وزیر امورخارجه اسبق کشورمان درباره نشست جورج تاون اظهار کرد: در طی 43 سال اخیر این افراد باید متوجه می شدند که در بین مردم ایران محلی از اعراب ندارند بنابراین نمی توانند در خلاء بنشینند و برای یک ملت تصمیم بگیرند.

وی افزود: متأسفانه غربی ها به طور روشن اروپا این روزها رفتارهای متناقضی را از خود نشان می دهد دفاع آنها از لیبرال دموکراسی و حقوق بشر گوش فلک را کر کرده است اما امروز می بینیم که به تروریست ها، یعنی منافقین کسانی که دست شان به خون ملت ایران آغشته است میزبانی می دهند و از آنها پشتیبانی می کنند. حال آنکه همین کشورهای غربی نام گروهک منافقین را در لیست گروه های تروریستی قرارداده بودند اما حالا نام این گروهک را نه تنها از لیست تروریست ها خارج کردند بلکه میزبانی هم می دهند.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی مثل رژیم پهلوی حکومتی کودتایی نیست که کودتاچیان غربگرا آن را مستقر کرده باشند و حالا بخواهند آن را کنار بگذارند و حکومت دیگری را سرکار بیاورند. امروز کوچه ها و خیابان های ایران به نام شهدا مزین است، شهدایی که فرزندان همین ملت بودند و برای دفاع از ایران، انقلاب و نظام ارزشمندترین سرمایه خود را تقدیم کردند بنابراین انقلاب ایران ریشه مردمی دارد و این مردم پای کار نظام هستند و خواهند بود.

این فعال سیاسی درباره انتشار تصویر پرویز ثابتی در تجمع ضدانقلاب یادآور شد: پرویز ثابتی شکنجه گر معروف ساواک بود. او مظهر و نماد ضدمردمی بودن رژیم پهلوی محسوب می شود. ثابتی عضو سرسپرده ای بود که عطش شکنجه دیگران را داشت و مثل ضحاک از شکنجه دیگران لذت می برد. حضور او در تجمع ضد انقلاب خودش باعث اختلاف میان آنها شد. در واقع حضور پرویز ثابتی در تجمع ضدانقلاب تصادفی نبود بلکه با طرح و برنامه برای اجرای نقشه ای علیه مردم ایران انجام شد اما خدا رسوای شان کرد.

وی درباره هویت برآمده از انقلاب اسلامی افزود: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی گفته می شد اگر کشورهای غربی حرکت خود به سمت پیشرفت را متوقف کنند و ایران در عوض 100 برابر بر سرعت خود بیفزاید شاید تا 10 سال بعد به غرب برسد. چرا چنین تصوری بود؟ چون رژیم پهلوی در سایه غرب حرکت می کرد اما معتقدم بزرگترین ارمغان برای انقلاب استقلال بود. زمان شاه اگر کسی طرح برای آبادانی کشور داشت به ساواک احضار می شد و مورد توبیخ و بازجویی قرار می گرفت که چه طور به خود جرأت داده خلاف برنامه های ترسیمی غرب، فکر جدیدی را در سر بپروراند.

متکی درباره سفر رئیس جمهور به چین گفت: غیرمتعهدها برای این تشکیل شد که بلوک سومی میان غرب و شرق ایجاد کند بنابراین استقلال از شرق و غرب یک خواست جهانی است. چین از ابتدای انقلاب اسلامی حساب ویژه ای روی ایران باز کرد. امروز چین نیازمند انرژی منطقه است و در منطقه نیز نگاه به همکاری با ایران دارد چون می داند برخلاف کشورهای عربی، ایران مستقل از آمریکا عمل می کند.

این فعال سیاسی تأکید کرد: نقدی که چینی ها به ما داشتند این بود که وقتی شما با غرب مشکل دارید سمت ما می آیید و وقتی مشکلات تان رفع می شود ما را فراموش می کنید. معتقدم امروز نیاز است که به توسعه روابط با چین راهبردی نگاه کنیم و برنامه ریزی داشته باشیم.

آمدن پرویز ثابتی به روی صحنه یعنی بازگشت به دوران سرکوب

عباس سلیمی نمین میهمان برنامه تلفنی برنامه در همین رابطه گفت: پرویز ثابتی رئیس رکن سوم ساواک و مسئول امنیت داخلی کشور بود.

وی با بیان اینکه گرچه نصیری رئیس بود اما سلطنت طلب ها او را یک کودن می نامیدند، افزود: سرکوب مردم ایران با هدایت پرویز ثابتی انجام می شد. او بهایی بود و با تشکیلات بهاییت در سرزمین های اشغالی ارتباط داشت، در واقع پرویز ثابتی از طریق تشکیلات بهاییت بازوی صهیونیست ها در ایران بود.

مدیر دفتر تدوین و مطالعات تاریخ ایران یادآور شد: وقتی شاه با فشار آمریکا یکسری رفرم های ظاهری را پذیرفت، می خواست ثابتی را به ریاست ساواک منصوب کند چون او رویه صهیونیست ها را دنبال می کرد و معتقد به «مشت آهنین» و اعمال «هر نوع خشونت» برای اجرای دستورات بود اما آمریکاییها نپذیرفتند چون معتقد بودند رویکرد ثابتی به قیام ملت ایران دامن می زند بنابراین شاه ریاست ساواک را به مقدم داد.

وی ادامه داد: پرویز ثابتی قبل از پیروزی انقلاب از کشور خارج شد و تا همین چند روز پیش مخفیانه زندگی می کرد. غربی ها او را بعد از مدت ها روی صحنه آوردند تا پیامی به سلطنت طلب ها بدهند. غرب برای اجرای سرکوب ملت وفادار ایران روی منافقین حساب باز کرده است و می خواهند این خشونت به دست منافقین انجام شود اما از آنجا که منافقین و سلطنت طلب ها با هم دشمنی و مخالفت دارند، غرب پرویز ثابتی را روی صحنه آورد تا این طیف را نیز کنار خود نگه دارد.

سلیمی نمین بیان کرد: در واقع غرب می خواهد به سلطنت طلب ها این پیام را دهد که به طور مقطعی روی منافقین سرمایه گذاری کرده اما نیروی مورد اعتمادش همچنان جریان سلطنت طلب است. پرویز ثابتی از جریان سلطنت طلب بوده و در خارج از کشور تشکیلات دارد. در مجموع آمدن پرویز ثابتی به روی صحنه به معنای بازگشت به دوران سرکوب است.

وی افزود: این تصور غلطی است که غرب برای ما دموکراسی می آورد، غرب برای آنکه چپاول کند مستبدترین و دیکتاتورترین رژیم را بر یک کشور حاکم می کند تا بیشترین چپاول را از طریق این حکومت دیکتاتور انجام دهد.

اجرای سند همکاری25ساله با چین موجب بی‌اثرسازی تحریم‌ها می‌شود

همچنین اهمیت سفر رئیس جمهور به چین و ابعاد موضوع طرح مولدسازی بررسی شد. شهریار حیدری میهمان تلفنی برنامه در همین رابطه گفت: برای اجرایی کردن سند همکاری 25 ساله با چین نیازمند گفتگوها در سطح بالا هستیم.

وی با بیان اینکه سفر رئیس جمهور به چین در شرایط زمانی خوبی تنظیم شد، افزود: در این روزها که غرب به سمت تشدید تحریم ها حرکت می کند، سفر آقای رئیسی به پکن بسیار حائز اهمیت است چراکه چین تنها رقیب جدی آمریکا در دنیای کنونی محسوب می شود. قطعا اجرایی شدن سند همکاری 25 ساله با چین در تضعیف، رفع یا بی اثرسازی تحریم ها اثرگذار خواهد بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تحلیلهای منفی غربگراها درباره سند همکاری 25 ساله با چین یادآور شد: روابط ایران و چین در سطح بالا است اما این مطلوب غرب نیست و سعی دارد با عملیات روانی نگاه مردم ایران را به این همکاری منفی کند. تجربه 8 سال جنگ تحمیلی نشان داد که ایران هیچ گاه یک وجب از خاک خود را به هیچ خارجی نمی فروشد.

وی درباره انتقادها به طرح مولدسازی افزود: در جلسه غیرعلنی مجلس درباره این موضوع بحث شد، هدف از این طرح راه اندازی و فعال کردن پروژه های غیرفعال یا زیان ده به کمک بخش خصوصی و دولتی است. شایعه های مختلفی بود که می خواهند اموال دولتی را به افراد خاص واگذار کنند یا سوءاستفاده هایی به اسم مولدسازی انجام شود اما این طور نیست، در واقع گاهی نظارت آنقدر زیاد است که مانع از اجرای یک طرح می شود، در واقع نگاه آن بود که در اجرای طرح مولدسازی چنین اتفاقی نیفتد.

این نماینده مجلس با اشاره به طی شدن رویه های قانونی در اجرای طرح مولدسازی تأکید کرد: دستگاه های نظارتی و مجلس شورای اسلامی بر اجرای طرح مولدسازی نظارت می کنند تا این طرح به اهدافش که همانا رونق تولید، اشتغال زایی و رونق اقتصاد است برسد بنابراین نظارت به طور مطلق حذف نمی شود. اگر خدای نکرده انحرافی در این مسیر اتفاق بیفتد، قطعا مجلس ورود و با تخلف انجام شده برخورد می کند.

منبع: نامه نیوز

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها