رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان:

گردشگری، اصلی‌ترین محور توسعه همدان در اسناد بالادستی

رییس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه شهرداری‌ها در فرآیند توسعه شهری و ایجاد خدمات مورد نیاز شهروندان نقش بسزایی دارند، گفتم: در بیانه روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌ها آمده است با توجه به این مهم اما شهرداری‌ها با چالش‌های متعددی در زمینه‌های مختلف از جمله تأمین بودجه سالیانه مواجه هستند.
کد خبر: ۱۳۹۷۱۹۸

به گزارش جام جم آنلاین همدان همدان، محمود مسگریان در یکصد و پنجاه و نهمین جلسه علنی صحن شورا با اشاره به حضور در شصت و ششمین اجلاس مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌ها، اظهار کرد: فلسفه تشکیل این مجمع در هم‌افزایی خرد جمعی، تبادل نظر و انتقال تجربیات، یافتن راهکارهای خلاقانه و کاربردی برای حل مشکلات جاری در مدیریت شهری و انتقال طرح‌ها و پیشنهادات به شورای عالی استان‌هاست.

وی به بیانیه این اجلاس و بیانات رهبر معظم انقلاب پیرامون اهمیت و نقش شوراها اشاره کرد و گفت: امید است یکی از شوراهای شهر عامل به بیانات مقام معظم رهبری در این خصوص باشیم.

رییس شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: هشت بند مهم و قابل توجه در بیانیه اجلاس مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌ها عنوان و مقرر شد با امضای روسای شوراهای حاضر، رونوشت این بیانیه به منظور تحقق برای رییس مجلس شورای اسلامی، معاون اول رییس جمهور و وزیر کشور ارسال شود.

مسگریان به نقش بسزای شهرداری‌ها در فرآیند توسعه شهری و ایجاد خدمات مورد نیاز شهروندان اشاره کرد و افزود: با توجه به این مهم اما شهرداری‌ها با چالش‌های متعددی در زمینه‌های مختلف از جمله تأمین بودجه سالیانه مواجه هستند.

وی تصریح کرد: کمبود منابع پایدار درآمدی مورد نیاز برای ارائه خدمات و ایجاد زیرساخت‌های شهری از مهمترین چالش‌های پیش روی مدیران در بند اول بیانیه مذکور علاوه بر تأمین بودجه سالیانه است.

رییس شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: در این بیانه درخواست جدی جامعه شورایی کشور از دولت، مجلس شورای اسلامی و شورای عالی استان‌ها، توجه به نظرات شوراها بوده است.

مسگریان تأکید بر استفاده از انرژی پاک و اهتمام دولت در ایجاد تسهیلات لازم در این خصوص برای ترغیب شهرداری‌ها در بند دوم بیانیه را یادآور شد و خاطرنشان کرد: اصلاح و تعیین مقیاس استاندارد سنجش آلودگی هوا برای شناسایی شهرهای آلوده و اقدام برای وصول عوارض آلایندگی و موظف کردن صنایع آلوده کننده هوا برای پرداخت آنها نیز در این بند مورد تأکید قرار گرفته است.

وی خطر فرونشست زمین را یکی از مشکلات جدید در شهرها دانست و یادآور شد: به منظور جلوگیری از تشدید این مشکل، ممانعت از صدور مجوز حفر چاه‌های عمیق ضروری است.

رییس شورای اسلامی شهر همدان اظهار کرد: اتمام و به اجرا درآمدن هرچه سریع‌تر لایحه جامع مدیریت شهری و عنایت ویژه به آن در برنامه هفتم توسعه نیز در بند پنجم بیانیه مذکور مورد تأکید بود.

مسگریان به عنوان شدن مردمی سازی حکمرانی به عنوان یک طرح در بیانیه اشاره کرد و گفت: طرح اصلاح قانون شوراها نیز در دستور کار مجلس است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها