آسیب‌های استفاده افراطی از تلفن همراه برای کودکان و نوجوانان در گفت‌وگو با کارشناسان

مصائب موبایل برای نوجوانان

اختلال در خواب پدر و مادر و فرزندان همه با افزایش استرس در والدین مرتبط است.
کد خبر: ۱۳۹۶۷۰۳

همه مادرانی که نوزاد تازه متولد شده دارند با مشکلات بی‌خوابی که برای آن‌ها پیش آمده دست و پنجه نرم می‌کنند. تجربه مراقبت از کودک یعنی که علاوه بر همه کار‌ها وقت استراحت کم است و تا نوزاد خوب نخوابیده باشد والدین هم خواب ندارند.

بر اساس مطالعه جدید، اختلال در خواب والدین و فرزندان هر کدام با افزایش استرس در پدر و مادر مرتبط است؛ در واقع فرقی نمی‌کند که والدین اختلال خواب داشته باشند یا کودک و در واقع هر دو به یک اندازه بر سطوح استرس والدین تأثیر گذارند؛ بنابراین هر چه همه افراد خانواده بیشتر دچار کمبود خواب شوند، استرس همه آن‌ها بیشتر می‌شود و هر چه استرس بیشتری داشته باشند، بدتر می‌خوابند. گاهی اوقات استرس‌ها منجر به اضطراب و افسردگی می‌شود. در این مطالعه، میزان اضطراب و افسردگی در افرادی که استرس داشتند، حدود چهار برابر بیشتر بود. (می دانیم که هم اضطراب و هم افسردگی بر خواب نیز تأثیر می‌گذارند.)

این مطالعه نشان می‌دهد افرادی که در شب ۵ ساعت یا کمتر می‌خوابند با افزایش سن با خطر ابتلا به مشکلات متعدد سلامتی مواجه می‌شوند. نها چوداری یکی از محققان اظهار کرد که مهم نیست کدام عضو خانواده شما کم خوابی دارد، زیرا اگر زیر یک سقف باشید؛ این احتمال وجود دارد که همه را تحت تاثیر قرار دهد.

وی افزود: مطمئن شوید که روی بهداشت خواب خوب تمرکز کرده اید، از جمله زمان خواب ثابت و روال آرامبخش با محیط مناسب. من اکیداً الگوبرداری از این رفتار‌ها را حتی به کودکان بسیار کوچک توصیه می‌کنم.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
کدام تیم قهرمان جام حذفی می‌شود؟
پرسپولیس
استقلال

نیازمندی ها