جست‌وجو و نجات در کوهستان، حوادث حمل و نقل، حوادث شهری و محیط‌های آبی با محوریت سیل از عناوین دوره‌های حوزه نجات محسوب می‌شود.
کد خبر: ۱۳۹۵۸۶۱
هلال احمر: برگزاری ۷۰ دوره تخصصی امداد و نجات در خوزستان
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان خوزستان از برگزاری ۷۰ دوره تخصصی امداد و نجات از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

مجتبی طحان اظهار کرد: از آغاز امسال تاکنون، ۷۰ دوره تخصصی امداد و نجات با شرکت یک هزار و ۶۰۰ نفر از امدادگران و نجات‌گران این جمعیت برگزار شده است.

 وی با اشاره به ضرورت تربیت امدادگران و نجات‌گران ماهر برای پاسخ‌گویی به حوادث و سوانح در شرایط اضطراری گفت: این دوره‌های تخصصی در دو حوزه امداد و جست‌وجو و نجات برگزار می‌شود و افراد شرکت‌کننده مهارت‌های مقابله با شرایط بحرانی را فرا می‌گیرند.

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان خوزستان افزود: از آغاز امسال تاکنون، ١۴ عنوان دوره پایه تخصصی با حضور ۴۵ مربی و کمک‌مربی در سطح استان خوزستان برگزار شده است.

طحان با اشاره به اهمیت اجرای آموزش‌های تخصصی امداد و نجات در پاسخ‌گویی مؤثر در حوادث بیان کرد: جست‌وجو و نجات در کوهستان، حوادث حمل و نقل، حوادث شهری و محیط‌های آبی با محوریت سیل از عناوین دوره‌های حوزه نجات محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: فرماندهی عملیات امداد و نجات، حمایت‌های روانی و اجتماعی، بهداشت آب و غذا در شرایط اضطراری، پشتیبانی در عملیات امدادی و اسکان اضطراری نیز برخی از عناوین حوزه امداد به شمار می‌رود. اجرای این دوره‌های تخصصی تا آخرین روزهای اسفندماه سال جاری ادامه خواهد داشت.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها