title
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی از قطع جریان گاز 58 دستگاه اجرایی استان در روزهای 15 و 16 دی ماه امسال به دلیل عدم رعایت الگوی مصرف بهینه گاز خبر داد.
کد خبر: ۱۳۹۳۶۹۶

جام جم آنلاین- خراسان رضوی- حسن افتخاری با اعلام این خبر گفت: در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته دوم دی ماه امسال بیش از 1000 مورد بازدید از ادارات و موسسات دولتی استان توسط تیم های پایش شرکت گاز انجام شد که حاصل آن صدور 19 اخطار و 58 مورد قطع گاز بود.

وی با اشاره به دستورالعمل ابلاغی درباره مدیریت مصرف بهینه گازطبیعی توسط مراکز دولتی افزود: دستگاه های اجرایی استان مکلف هستند در طول زمستان، رعایت دمای رفاه ۲۱ - ۱۸ درجه در فضای داخلی و ۱۸ درجه در راهروها و فضاهای عمومی و سرپوشیده، روشن کردن وسایل گرمایشی یک ساعت پیش از آغاز کار و خاموش کردن آن‌ها یک ساعت پیش از پایان کار و خاموش کردن وسایل گرمایشی در روزهای تعطیل را مورد رصد و پایش دقیق قرار دهند.

افتخاری با بیان این مطلب که ساختمان های اداری و آموزشی در روزهای تعطیل موظف به خاموش کردن وسائل گرمایشی هستند گفت: متاسفانه در بازدیدهای انجام شده سیستم گرمایش 58 مجموعه بدون توجه به الگوهای مدیریت مصرف در حال فعالیت بود که جریان گاز این مراکز توسط تیم های پایش شرکت گاز قطع شد.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی تصریح کرد: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر ورود موج جدید سرما از روز سه شنبه 20 دی ماه و کاهش دمای اکثر مناطق استان، مدیریت مصرف درست گاز باید در همه بخش ها به ویژه خانگی و عمومی مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: از شهروندان تقاضا می کنیم در ایام سرد سال به جای زیاد کردن شعله وسائل گرمایشی از لباس مناسب در منزل استفاده کنند.

شرکت گاز خراسان رضوی وظیفه تامین گاز دو میلیون و 600 هزار مشترک را در بخش های مختف بر عهده دارد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها