مدیرعامل شرکت گاز استان همدان گفت: بررسی ها نشان می دهد که تغییر ساعات کاری نهادها و مدارس در همدان، مصرف گاز طبیعی در این استان را بین ۱۷ تا ۲۰ درصد کاهش داد.
کد خبر: ۱۳۹۲۲۴۷

به گزارش جام جم آنلاین همدان، محمدصادق محبی نظر افزود: ظرف 48 ساعت گذشته با وجود بارش برف ، برودت هوا و کاهش شدید دما مصرف گاز طبیعی به نسبت روزهای پیش تا حدودی افزایش داشته اما بدون شک چنانچه ساعات کاری ادارات تغییر نمی کرد درصد رشد مصرف بسیار بیشتر از میزان فعلی بود.

بر اساس تصمیم شورای اداری استان همدان، از ابتدای دی ماه ساعت آغاز وقت اداری در همه ادارات و دستگاه های اجرایی استان به ساعت ۹ صبح تا ۱۴ ظهر تغییر پیدا کرده است.

مدیرعامل شرکت گاز همدان پیش تر و پیش از تغییر ساعات کاری اداری به ایرنا گفته بود که میزان مصرف گاز نزدیک به هشت درصد افزایش داشته است.

محبی نظر اظهار داشت: با توجه به تاکید وزارت نفت که از سوی شورای عالی امنیت ملی ابلاغ شده و مورد تایید هیات وزیران است، با کاهش ۱۰ درصدی مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری به راحتی از زمستان امسال عبور خواهیم کرد.

محبی نظر با اشاره به اینکه چند خط پدافند برای گازرسانی استان همدان اجرا شده است و شرایط انتقال گاز را از نقاط مختلف کشور به استان داریم، اظهار داشت: با توجه به بارش برف در طول سه روز گذشته، میزان حجم گاز مصرفی در استان نسبت به هفته های گذشته افزایش یافته است اما با توجه به کاهش ۲ ساعته کار ادارات، این میزان نسبت به سال گذشته کاهش را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه اداره‌ها، سازمان‌ها و دیگر مراکز دولتی و عمومی باید وسایل گرمایشی را یک ساعت پیش از آغاز کار روشن و یک ساعت پیش از پایان کار خاموش کنند، گفت: دمای این اداره‌ها همواره به نحوی تنظیم شود که در طول ساعات کاری بیش از ۱۸ درجه سانتیگراد نباشد؛ در صورت رعایت نکردن این موارد، اخطار صادر و چنانچه ترتیب اثر داده نشود، گاز مجموعه قطع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان همدان افزود: مشترکان خانگی که مصرف گاز آن‌ها در ماه‌های سرد سال نسبت به دوره مشابه سال پیش کمتر شود، به ازای هر یک واحد درصد کاهش، مشمول تخفیف یا همان پاداش صرفه‌جویی معادل سه واحد درصد در گازبهای صورتحساب همان دوره می‌شوند که این تخفیف تا سقف ۴۵ درصد گازبها در صورتحساب آن‌ها اعمال خواهد شد.

برچسب ها: همدان گاز دولت
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها