رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

۸۰۷ هزار «نومعلم» شامل قانون رتبه‌ بندی می‌شوند

title
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر که تمامی ۸۰۷ هزار نومعلم در سراسر کشور شامل قانون رتبه‌بندی خواهند شد، گفت: سازمان برنامه و بودجه اعتبارات مورد نیاز برای اجرای رتبه‌بندی که ۳۸ هزار میلیارد تومان برای سال جاری بوده را تامین کرده است.
کد خبر: ۱۳۹۱۲۸۱

به گزارش جام جم آنلاین، علیرضا منادی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به آخرین خبرها از روند اجرای قانون رتبه‌ بندی معلمان گفت: بودجه لازم برای اجرای قانون رتبه بندی در سال جاری 38 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، البته 12 هزار میلیارد تومان هم به عنوان طلب معلمان برای 6 ماهه سال قبل است. 

وی با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه اعتبارات مورد نیاز برای اجرای رتبه‌ بندی را تامین کرده است، عنوان کرد: با این وجود از آنجا که ارزشیابی فرهنگیان بر اساس سوابق شغلی و امتیازات حرفه‌ای کمی پیچیده و زمان‌بر است،‌ اجرای کامل رتبه بندی طبعاً با یکی دو ماهی تاخیر انجام می‌شود. با این حال تاکنون یک مبلغ علی‌الحساب به حساب تمامی معلمان مشمول رتبه بندی واریز شده است. 

رئیس‌ کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه به محض اتمام فرآیند ارزشیابی معلمان مابه‌التفاوت‌ها نیز به حساب فرهنگیان واریز خواهد شد، گفت: هیئت‌های ممیزه هم‌اکنون درگیر بررسی سوابق شغلی و حرفه‌ای معلمان مشمول قانون رتبه‌بندی هستند و نمی‌توان زمان دقیقی برای پرداخت مابه‌التفاوت‌ها اعلام کرد. 

منادی، با تاکید بر اینکه براساس رایزنی‌های صورت گرفته با وزارت آموزش و پرورش، نومعلمان که جمعیت‌ آنها در کل کشور حدود 807 هزار نفر است نیز شامل قانون رتبه‌بندی خواهند شد، گفت: درباره معلمان مهر‌آفرین که پیش از این قرار بود آزمونی از آنها گرفته شود تا واجدین شرایط به شکل گزینشی انتخاب شوند، طی توافقاتی که صورت گرفت دیگر نیازی به برگزاری آزمون نیست و همه معلمان مهرآفرین شامل مزایای رتبه‌بندی می‌شوند. 

وی افزود: البته دولت اعلام کرده که معلمان مهرآفرین از ابتدای مهر 1401 مشمول قانون رتبه‌بندی می‌شوند در حالی ما معتقدیم معلمان مهرآفرین نیز باید همانند سایر مشمولان این قانون از شهریور 1400 از مزایای رتبه‌بندی بهره‌مند شوند. 

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها