ماشين شما از قطعات زيادي تشکيل شده است که با هم کار مي کنند. اطمينان از اينکه خودروي خود را براي تنظيم منظم مي‌بريد و همچنين نگهداري صحيح وسيله نقليه خود نيز راه‌هاي ساده‌اي براي اطمينان از اينکه طول عمر باتري شما به ظرفيت کامل خود مي‌رسد است.
کد خبر: ۱۳۹۱۱۵۳

باتري تنها يکي از اجزاي يک خودروي با کارکرد خوب است، بنابراين مطمئن شويد که از تمام قسمت‌هاي ماشين خود به درستي نگهداري مي‌کنيد تا عمر آن و عمر باتري پراید شما افزايش يابد.

مهم نيست که چقدر باتری ماشين خود را به خوبي نگهداري مي کنيد، هميشه نمي توانيد زمان خاموش شدن آن را پيش بيني کنيد.

درباره کمک هاي کنار جاده اي و نحوه کمک آن در مواقع اضطراري بيشتر بدانيد .از تخليه آن دوري کنيد - سعي کنيد لوازم جانبي و تجهيزات وسيله نقليه خود را هنگام خارج شدن از آن روشن نگذاريد. تمام اين اقدامات شارژ را از باتری های خودرو تخليه مي کند و نياز به شارژ مجدد مکرر دارد. هر چه ميزان شارژ مجدد بيشتر باشد، طول عمر آن کمتر خواهد بود.

اهميت قاب باتري تميز يکي از مهمترين نکات مراقبت از خودرو، رطوبت و کثيفي بزرگترين دشمن عمر باتري هستند. محفظه و پايانه هاي باتري خود را از آلودگي و رطوبت دور نگه داريد زيرا ممکن است منجر به خرابي و کاهش عمر آن شود.

هرگز از علائم هشدار دهنده اوليه اجتناب نکنيد همه دستگاه ها ، از جمله باتري ها ، با شروع به خراب شدن ، سيگنال هاي هشدار دهنده را منتشر مي کنند. اين علائم را بررسي کنيد. صداهاي ميل لنگ و اتصال کوتاه برخي از علائم اوليه هستند که نياز به اقدامات تعمير و نگهداري باتري کوییک را نشان مي دهند.

به سلول هاي باتري که کم است آب اضافه کنيد. هر سلول باتري به آب زيادي نياز ندارد، بنابراين بايد آب جايگزين را به تدريج اضافه کنيد. با استفاده از قطره چشمي (پيپت)، بوقلمون يا بطري و قيف. فقط آن را خالص نکنيد زيرا سلول ها را بيش از حد پر خواهيد کرد. همچنين مي توانيد يک ابزار خاص براي شارژ کردن باتري ها خريداري کنيد.

خريد آب مناسب به ازاي هر ليتر نسبتاً پرهزينه است، اما اگر فقط گاهي اوقات نياز به پر کردن باتري خود داريد، اين يک راه موثر است. اگر تصميم به خريد آب داريد، مطمئن شويد که فقط آنچه را که براي نيازهاي فوري شما مورد نياز است خريداري کنيد. آب خالص ناخالصي‌ها را از محيط اطراف خود، از جمله ظرفي که در آن ذخيره مي‌شود و هوايي که در معرض آن قرار مي‌گيرد، خارج مي‌کند. اضافه کار اين باعث مي شود سطح خلوص آن کاهش يابد ، اگرچه هنوز ترجيح مي دهد آب لوله کشي شود.

از طرف ديگر، مي توانيد سيستم آب ديونيزه شده خود را خريداري کنيد . هزينه اوليه باتري براي اين کار خواهد داشت ، اما در بلند مدت بسيار ارزان تر است. داشتن سيستم خود به شما اين امکان را مي دهد که آب بر حسب تقاضا توليد کنيد، کيفيت آن را تضمين مي کند و نيازي به يادآوري خريد آن را از بين مي برد! داشتن سيستم آب خالص خود منبعي براي کاربردهاي ديگر نيز در اختيار شما قرار مي دهد، مانند پر کردن مجدد سيستم خنک کننده ماشين يا حتي تميز کردن ماشين (سطح باقيمانده آب خالص براي تميز کردن عالي است زيرا رگه هايي از خود باقي نمي گذارد)!

 مهم است که باتري تیبا را بررسی کنید :  باتري‌هاي خودرو مي‌توانند در بيرون خوب به نظر برسند، اما آنچه در داخل مي‌گذرد مي‌تواند داستان متفاوتي باشد. نگاه کردن به باتري براي هر گونه فرسودگي، يا احساس کند شروع به کار مي تواند نشانه اي باشد که ممکن است به باتري جديد نياز داشته باشيد. بزرگترين قاتل باتري در کوئينزلند گرما است. گرما واکنش بين الکتروليت ها و صفحات سربي را سرعت مي بخشد و باتري شما را سرخ مي کند. به همين دليل است که سطح مايعات بسيار مهم است.

پر کردن باتري ماشين با آب : براي اينکه ماشين شما در بهترين حالت کار کند ، مهم است که سطح آب باتري ساینا حفظ شود. يک باتري با کيفيت خوب معمولا تا 6 سال دوام مي آورد، اما حتي با بهترين ها هم اين تضميني نيست. عمر باتري شما درست مانند هر قسمت از ماشين شما به نحوه مراقبت از آن بستگي دارد. يکي از ساده ترين کارهاي تعمير و نگهداري اين است که سطح آب باتري خودرو را بررسي کنيد و در صورت لزوم آن را شارژ کنيد.

مايع موجود در باتري ماشين شما حاوي اسيد سولفوريک است. اسيد سولفوريک بسيار خورنده است و مي تواند به چشم و پوست شما آسيب برساند و همچنين به ماشين شما آسيب برساند. هنگام نگهداري آب در باتري ماشين خود، حتما از تجهيزات حفاظت فردي مناسب مانند عينک، دستکش و پيش بند استفاده کنيد. همچنين ، بايد تدابيري اتخاذ شود تا از محيط اطراف محل کار شما محافظت شود.

همه باتري هاي ماشين نيازي به بررسي يا پر کردن آب ندارند. مطمئن شويد که باتري شما قابل باز شدن و سرويس است. باتري هاي بدون نياز به تعمير و نگهداري کاملا آب بندي شده اند و هرگز نبايد باز شوند. باتري هايي که نياز به سرويس منظم آب دارند، اغلب داراي دستورالعمل هاي سرويس و برچسب هاي هشدار دهنده به وضوح قابل مشاهده هستند.

هنگام استفاده از باتري ساندرو هرگز از آب لوله کشي استفاده نکنيد. پر کردن آب از شير مي تواند به آن آسيب برساند. آب لوله کشي حاوي ناخالصي هايي مانند مواد معدني است که روي صفحات سلول هاي باتري جمع شده و ظرفيت و عمر قابل استفاده آن را کاهش مي دهد.

مکانيک هاي حرفه اي خودرو و سازندگان باتري خودرو استفاده از آب خالص مانند آب ديونيزه يا آب مقطر را براي پر کردن باتري خودرو توصيه مي کنند.

در مواقع اضطراري و هيچ منبع در دسترس براي آب ديونيزه يا آب مقطر وجود ندارد، در صورت امکان از آب باران استفاده کنيد.

مقدار زياد يک چيز خوب بد است و اضافه کردن آب زياد مي تواند به باتري ماشين شما آسيب برساند. وقتي باتري خودرو در حال شارژ شدن يا استفاده است ، حجم الکتروليت باتري سراتو افزايش مي يابد. پر شدن بيش از حد باتري باعث سرريز شدن الکتروليت از سلول هاي باتري مي شود. الکتروليت خورنده است و مي تواند به باتري و تجهيزات اطراف آسيب برساند. همچنين افزودن بيش از حد آب مي تواند محلول الکتروليت را رقيق کند و در نتيجه عملکرد باتري ضعيفي داشته باشد.

حتي با بهترين مراقبت ها، باتري هاي ماشين براي هميشه دوام نمي آورند. عواملي مانند آب و هوا، نوع باتري، سن و استفاده مي‌توانند بر دوام باتري شما براي مدت زمان خوب يا طولاني تأثير بگذارند. خبر خوب اين است که راه‌هايي وجود دارد که مي‌توانيد فرسودگي باتري خود را کاهش دهيد تا بتوانيد کيلومترهاي بيشتري را از آن استفاده کنيد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها