رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران در برخی استان‌ها، بارش برف در مناطق سردسیر، پایداری و سکون در چهار شهر صنعتی خبر داد.
کد خبر: ۱۳۹۰۸۷۲

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان ، درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز (۲۴ آذر) در استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، غرب و جنوب اصفهان، شمال و غرب فارس، شمال بوشهر و برخی مناطق استان‌های ایلام، کرمانشاه و لرستان افزایش ابر و بارش پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: جمعه (۲۵ آذر) در برخی مناطق واقع در دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی و برخی مناطق مرکزی کشور و سواحل دریای خزر بارش پراکنده انتظار می‌رود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا شنبه (۲۶ آذر) در برخی مناطق کرمان، یزد، غرب و بخش‌هایی از مرکز کشور، سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز، دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی و همچنین یکشنبه (۲۷ آذر) در برخی مناطق کرمان، هرمزگان، شمال فارس جنوب و غرب اصفهان و دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس جنوبی بارش پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: دوشنبه (۲۸ آذر) در بخش‌هایی از کرمان و شمال هرمزگان ابرناکی و بارش خفیف باران پیش‌بینی می‌شود و در سایر مناطق کشور جوی آرام خواهیم داشت.

ضیاییان گفت: این مدت بارش در ارتفاعات و مناطق سردسیر به‌صورت برف خواهد بود و با تداوم پایداری و سکون نسبی هوا طی سه روز آینده در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت به‌ویژه تهران، کرج، تبریز و مشهد افزایش غلظت و انباشت آلاینده‌های جوی انتظار می‌رود.

به گفته وی از اواخر وقت جمعه تا یکشنبه خلیج فارس مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۵ آذر) صاف تا قسمتی ابری و غبارآلود با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۳ و روز شنبه (۲۶ آذر) نیمه‌ابری و غبارآلود، از بعد از ظهر وزش باد ملایم و احتمال بارش پراکنده با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۴ و ۲۵ آذر) بندرعباس با دمای ۲۹ درجه سانتیگراد گرمترین و طی امروز (۲۴ آذر) شهرکرد و بجنورد با دمای ۲- درجه سانتیگراد و فردا (۲۴ آذر) شهرکرد و یاسوج با دمای ۱- سردترین مرکز استان کشور است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها