مریم منصوری، کارگردان و نمایشنامه‌نویس:

تاریخ خرمشهر پر از قصه است

دبیر جشنواره بزرگ تئاتر مقاومت گفت: علیرغم هجمه‌های صورت گرفته از بین ۵۰۰ هنرمند جشنواره مقاومت هیچ انصرافی وجود نداشت.
کد خبر: ۱۳۸۹۸۵۱

به گزارش جام جم آنلاین از ستاد خبری هجدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر مقاومت، آیین اختتامیه بخش صحنه‌ای جشنواره بین‌المللی تئاتر مقاومت صبح روز سه‌شنبه، ۱۵ آذر ۱۴۰۱ در تالار شهرِ مشهدمقدس برگزار شد.

اختتامیه صحنه‌ای تئاتر مقاومت در مشهد اختتامیه صحنه‌ای تئاتر مقاومت در مشهد اختتامیه صحنه‌ای تئاتر مقاومت در مشهد اختتامیه صحنه‌ای تئاتر مقاومت در مشهد اختتامیه صحنه‌ای تئاتر مقاومت در مشهد اختتامیه صحنه‌ای تئاتر مقاومت در مشهد اختتامیه صحنه‌ای تئاتر مقاومت در مشهد

سید وحید فخرموسوی دبیر جشنواره با بیان اینکه این اولین‌بار است که یک جشنواره در چهارفصل برگزار می‌شود که اتفاق منحصربه فردی است، گفت: بخش ابتدایی جشنواره در گرمای تابستان کربلا و جوار حرم مطهر امام حسین‌ (ع) و سپس در شیراز و یزد دنبال شد و اما امروز در جوار حرم امام رضای رئوف (ع) با برف زمستانی در مشهد این اختتاميه را برگزار می‌کنیم.

 وی از هنرمندان حاضر در این جشنواره قدردانی کرد و با تاکید براینکه هنرمندان ما امروز صبورانه و مظلوم کنار ما ایستاده‌اند، افزود: در طول این جشنواره که در چهار بخش برگزار شد علیرغم هجمه‌هایی که وارد شد بیش از ۵۰۰ هنرمند حضور داشتند که در بخش‌های مختلف حتی یک هنرمند انصرافی نداشتیم و سالن‌های اجرای ما مملو از جمعیت بود.

 دبیر جشنواره از مسوولین استانداری و سپاه خراسان رضوی قدردانی کرد و با تاکید براینکه همه همکاران همت کردند این جشنواره در کنار مرقد حضرت ثامن الحجج به‌خوبی برگزار شود، خطاب به مسوولین گفت: ما در بحث عدالت فرهنگی و تمرکززدایی برادری‌مان را ثابت کردیم اما عدالت‌فرهنگی صرفا فرار از تهران نیست و این عدالت نیست که کارهای سفارشی با بودجه‌های میلیاردی در تهران اجرا و مورد حمایت باشند و ما در این جشنواره با ۵۰۰ هنرمند یک‌چهارم آن‌ها بودجه داشته باشیم.

 وی به شرایط هنرمندان عرصه هنرهای نمایشی پرداخت و با اشاره به هجمه‌های صورت گرفته اخیر عنوان کرد: با وجود فشارهای موجود اما عزیزان جهانگیرالماسی، فرهاد قائمیان، کوروش زارعی، حسین مسافرآستانه و آزیتا ترکاشوند داوری این ۱۲ اثر را برعهده داشتند و همکار ما بودند.

فخر موسوی از راهیابی مستقیم دو نمایش به جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر خبر داد و گفت: دو نمایش «به حق چیزهای ندیده و نشنیده» به کارگردانی سمیه آباده و نمایش‌ «هاراگیری» به کارگردانی اصغر گروسی به صورت مستقیم در جشنواره بین المللی تئاتر فجر از سوی جشنواره تئاتر مقاومت پذیرفته شدند.

 آرا هیئت داوران بخش صحنه ای هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت:

طراحی پوستر و بروشور - برگزیده: هما پورمحمد طراح پوستر و بروشور نمایش راه پیموده نشده.

طراحی نور - برگزیده: محمود بختیاری برای نمایش شبیه خوانی قربانی.

طراحی لباس: تقدیر از حمیدرضا لباس فلامرزی طراح نمایش داستان آن کلات.

موسیقی: تقدیر از مهدی حسنی برای نمایش های شیموئید، بهرام رجبعلی زاده  برای نمایش قصیده ای برای نجمه.

برگزیده موسیقی: محمد نادری برای نمایش داستان آن کلات.

طراحی صحنه - برگزیده: سمیه آباده طراح صحنه به حق چیزهای ندیده و نشنیده.

بازیگری زن نامزدها: مریم دهقانی برای نمایش هاراگیری مریم غلام زاده برای نمایش مجلس شبیه خوانی قربانی، اختر اولیایی برای نمایش شط و شوت، حکیمه خاکسار برای نمایش شیموئید، سارا جمالی و فاطمه صفری برای نمایش به حق چیزهای ندیده و نشنیده، مریم دایی رحیمی برای نمایش قصیده ای برای نجمه.

جایزه وِیژه هیئت داوران به گروه بازیگران نمایش به حق چیزهای ندیده و نشنیده از رباط کریم: سارا جمالی، فاطمه صفری، زهرا جمالی، معصومه اسدی، سمیه آباده، فاطمه غفاری، حدیث ارمغان.

بازیگری سوم: اختر اولیایی برای نمایش شط و شوت.

بازیگری دوم: حکیمه خاکسار برای نمایش شیموئید.

بازیگری اول: دیپلم افتخار و تندیس به مریم دهقانی برای نمایش هاراگیری.

بازیگری مرد نامزدها: سید سعید موسوی برای نمایش قصیده ای برای نجمه، داوود علیزاده برای نمایش می خواستم ببوسمت باران گرفت، سعید خبیری برای نمایش شط و شوت، محمدامین محمدی و مهدی دلال برای نمایش هاراگیری، سیروس کهوری نژاد برای نمایش عبدالرضا.

برگزیدگان: بازیگری سوم: سعید خبیری برای نمایش شت و شوط.

بازیگری دوم به صورت مشترک برای مهدی دلال و محمدامین محمدی برای نمایش هاراگیری.

بازیگری اول: سیروس کهوری نژاد برای نمایش عبدالرضا.

کارگردانی نامزدها: سمیه آباده برای نمایش به حق چیزهای ندیده و نشنیده، اصغر گروسی برای نمایش هاراگیری، احمد اکبرزاده برای نمایش شیموئید، مجتبی لاله زاری برای نمایش شط و شوت.

برگزیدگان سوم : مجتبی لاله زاری برای نمایش شط و شوت.

دوم: اصغر گروسی برای نمایش هاراگیری.

اول: سمیه آباده برای نمایش به حق چیزهای ندیده و نشنیده.

نویسندگی نامزدها:علی بیگدلی برای نمایش مجلس شبیه خوانی قربانی، بهار مومنی برای نمایش داستان آن کلات، کامران شهلایی برای نمایش قصیده ای برای نجمه، مزدک صالحی پامناری برای نمایشی به حق چیزهای ندیده و نشنیده، اصغر گروسی برای نمایش هاراگیری.

برگزیدگان سوم: کامران شهلایی برای نمایش قصیده ای برای نجمه.

دوم: اصغر گروسی برای نمایش هاراگیری.

اول: مزدک صالحی پامناری برای نمایشی به حق چیزهای ندیده و نشنیده.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها