سرپرست مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت:

پیک آنفلوآنزا در سیر نزولی قرار دارد

سرپرست مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیماری آنفلوآنزا که از اواخر مهر سال جاری شروع و در اواسط آبان به اوج موج اولیه خود رسید، اکنون در سیر نزولی پیک بروز اولیه قرار دارد.
کد خبر: ۱۳۸۹۳۳۴

به گزارش جام جم آنلاین، شهنام عرشی افزود: بروز سالیانه آنفلوآنزا به طور معمول دارای سه موج است که موج اولیه بروز بیماری معمولاً در ابتدای فصل پاییز، موج دوم معمولاً با شدت کمتر از موج اولیه در ماه‌های بهمن و اسفند و موج سوم در اردیبهشت سال بعد رخ می‌دهد.

وی اظهار داشت: با توجه به گذر از پیک بزرگ موج اولیه و روند کاهشی آن، اکنون باید برای بروز موج دوم در بهمن سال جاری آمادگی داشته باشیم؛ در این راستا آموزش‌های بهداشت فردی و اجتماعی با تاکید بر استفاده از ماسک به‌ویژه در اماکن بسته و بدون تهویه، شست و شوی مرتب دست‌ها، تهویه مناسب اماکن به‌خصوص اماکن تجمعی و انجام واکسیناسیون آنفلوآنزا در گروه‌های هدف و اولویت دار بسیار ضروری است.

سرپرست مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ادامه داد: به دلیل احتمال ابتلا به بیماری در همه فصول سال، انجام واکسیناسیون آنفلوانزای سالیانه منوط به انجام آن فقط در اوایل مهر نیست و در هر زمانی از طول سال و برای گروه‌های اولویت دار با توجه به دسترسی به واکسن آنفلوانزا، الزامی و ضروری است.

عرشی تصریح کرد: همچنین لازم است در صورت علامت‌دار بودن، نسبت به مراجعه به پزشک اقدام کرده و از مصرف خودسرانه دارو و خوددرمانی پرهیز شود همچنین توصیه می‌شود تا رفع علامت‌های حاد بیماری از حضور در محل کار و مدرسه اجتناب شود.

منبع: وبدا

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها