مرد مالخر که سارقی را کشته و جسد او را کنار سطل زباله انداخته بود، موقع دستگیری از سوی پلیس از پشت‌بام طبقه سوم خانه‌اش به پایین افتاد و مصدوم شد.
کد خبر: ۱۳۸۷۳۱۸

به گزارش خبرنگار جام‌جم، پنج دقیقه از بامداد سی‌ام‌شهریور امسال گذشته‌بود که مرد رهگذری در کنار سطل زباله‌ای در خیابان زمزم تهران گونی‌ای را دید که بوی نامطبوعی از آن به مشامش می‌خورد. به آن مشکوک شده و به پلیس ۱۱۰ اطلاع داد. ماموران به آنجا اعزام شدند و در گونی و بعد نایلون درون آن را باز کردند و با جسد مردی در آن رو‌به‌رو شدند. موضوع کشف جسد به قاضی محمد جواد شفیعی، بازپرس کشیک قتل دادسرای جنایی تهران، اطلاع داده شد. در ادامه تیمی از ماموران اداره دهم پلیس آگاهی تهران به محل اعزام شدند. بررسی اولیه نشان می‌داد که این مرد جوان حدود پنج روز از مرگش گذشته است، اما شواهد موجود در محل نشان از به قتل رسیدن او می‌داد.

همچنین در بازبینی فیلم دوربین مداربسته نصب شده در محله، تصویر مرد موتورسواری را یافتند که جسد را به آنجا آورده و رها کرده است. با گذشت چند هفته از کشف جسد نتیجه انگشت‌نگاری آمد و معلوم شد مقتول فردی سابقه‌دار بوده که در زمینه سرقت فعالیت داشته است. در تحقیقات بعدی خانواده‌اش شناسایی و معلوم شد آن‌ها قبلا گمشدن وی را به کلانتری اطلاع داده بودند. چرا که پسرشان قرار بوده با مردی به نام بهزاد ملاقات کند و به او مشکوک هستند. در تحقیقات بعدی پی بردند بهزاد مالخری است که با سارقان زیادی همکاری دارد. تصویر او را با تصویر به‌دست آمده از مردی که جسد را رها کرده بود بررسی و معلوم شد هردو تصویر متعلق به بهزاد است. او تحت تعقیب قرار گرفت تا این‌که دو روز پیش رد خانه سه طبقه او در یکی از محله‌های جنوبی شهر تهران به‌دست آمد و ماموران برای بازداشت او اعزام شدند.

بهزاد با دیدن ماموران راهی پشت‌بام طبقه سوم شد و قصد فرار از آنجا را داشت که ناکام مانده و با پرت شدن به خیابان مصدوم و به بیمارستان منتقل شد. ماموران در بازرسی از خانه‌اش مشاهده کردند هر طبقه مملو از اموال و وسایل سرقتی است و در ادامه بررسی‌ها از این خانه در بخش پارکینگ آنجا متوجه شدند بخشی از زمین پارکینگ به اندازه یک قبر کنده شده، اما دوباره با خاک آن را پر کرده‌اند. در بررسی از گوشی تلفن‌همراه متهم مصدوم هم پیامکی از همسر او دریافت کردند که در آن نوشته بود این مرد ــ فردی که جسدش در کنار سطل زباله رها شده بود ــ را هم تو مثل دوست قبلی‌ات کشتی. تحقیقات در این باره ادامه داشت تا این‌که ماموران موفق به شناسایی چند نفری از دوستان بهزاد شدند.

آن‌ها به اداره دهم پلیس آگاهی تهران احضار و مورد تحقیقات قرار گرفتند و معلوم شد بهزاد در زمینه خریدوفروش اموال سرقتی نقش دارد و مقتول هم بار‌ها به خانه او در رفت‌وآمد بوده است. چند روز قبل از کشف جسد هم بوی نامطبوع از خانه بهزاد به مشام‌شان رسیده که علت را جویا شدند وی مدعی بوده مرغ در آنجا قربانی کرده است. وقتی دوباره آنجا رفتند متوجه آن بو نشدند. همین سرنخ‌ها کافی بود ماموران احتمال دهند بهزاد سر اموال سرقتی با مقتول درگیر شده و دست به قتل زده و حتی می‌خواسته جسد او را در پارکینگ خانه دفن کند که موفق نشده است. پرونده‌قتل مرد جوان هم در شعبه پنجم بازپرسی دادسرای جنایی تهران در دست بررسی است.

روزنامه جام جم 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها