title
در نشست مجید آقازاده حبشی معاون مهندسی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با مدیرعامل ، معاونین و مدیران دفاتر معاونت آب و فاضلاب و مجریان پروژه ها ، برنامه های بخش آب و فاضلاب هرمزگان بررسی شد.
کد خبر: ۱۳۸۷۳۱۲

هرمزگان-جام جم انلاین-در نشست مجید آقازاده حبشی معاون مهندسی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با مدیرعامل ، معاونین و مدیران دفاتر معاونت آب و فاضلاب و مجریان پروژه ها ، برنامه های بخش آب و فاضلاب هرمزگان بررسی شد.

 

اقازاده در این نشست با اشاره به استفاده از همه ظرفیت ها برای تامین نیاز آبی مردم افزود : استفاده از ظرفیت مشارکت خیران آبرسان ، مشارکت قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) و اعتبارات مصوب حوزه وزارتی از جمله ظرفیت هایی است که در این زمینه استفاده خواهد شد.

 

وی گفت : با هدف تامین نیاز آبی مردم برخی از پروژه ها با قید ویژه و اضطراری پیش بینی شده است که باید تا پایان دولت سیزدهم به سرانجام برسد.

 

معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ، آبرسانی به ۱۰ هزار روستا را از جمله پروژه های ویژه یاد کرد که دولت به جد دنبال تحقق این مهم است.

 

مجید آقازاده حبشی در عین حال پیش بینی کرد که تا پایان برنامه توسعه هفتم نباید روستای بالای ۲۰ خانوار دارای تنش داشته باشیم.

 

آقازاده همچنین با اشاره به اهمیت استفاده از پساب تولیدی و استفاده آن در صنعت تصریح کرد : هرمزگان نیز از جمله استان هایی است در انتقال پساب به صنایع ورود کرده و اقدامات خوبی در دستور کار است که با تکمیل آن پساب تولیدی شهر بندرعباس به صنایع واقع در غرب شهر منتقل خواهد شد.

 

وی افزود : بر اساس براورد انجام شده هرمزگان ۴۶۳ لیتر بر ثانیه ظرفیت واگذاری پساب را دارد.

 

معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت : استفاده از ظرفیت خیران آبرسان به عنوان یک فرصت ویژه در دستور کار است که لازم است مجمع خیران آبرسان در هرمزگان تشکیل شود.

 

وی ابراز امیدواری کرد ، با استفاده از ظرفیت افراد توانمند و معتقد در حوزه خیرین آبرسان بتوان به نتیجه مطلوبی دست یابیم.

 

در ادامه این نشست نیز عبدالحمید حمزه پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان به ارائه گزارشی از اقدامات آب و فاضلاب هرمزگان پرداخت و افزود : حدود نیمی از جمعیت هرمزگان در روستاها زندگی می کنند که با توجه به سیاست دولت برای ماندگاری جمعیت روستایی فرصت خوبی است که با تامین نیاز آبی آنها گامی در ماندگاری جمعیت روستایی برداریم.

 

به گفته وی ، هرمزگان به دلیل بهره مندی از ظرفیت دریا علاوه بر اینکه معیشت مردم آن بویژه در مناطق ساحلی به دریا گره خورده است با استفاده از ظرفیت شیرین سازی آب دریا می توان گام مهمی در این راستا برداشت تا روند مهاجرت از شهر به روستا متوقف شود.

 

حمزه پور افزود : در حال حاضر حدود ۳۵ درصد آب تولیدی هرمزگان از طریق آب شیرین کن ها تامین می شود که به دلیل ظرفیت دریا و پیش بینی های لازم می توان میزان آب تولیدی هرمزگان از آب شیرین کن ها را افزایش داد.

 

وی در پایان به پروژه هاى مهم تأمین پایدار آب در شهرستانهاى قشم ، سیریک ، بشاگرد ، میناب ، بستک ، پارسیان و روستاها و شهرهاى شمال بندرعباس و شهرستان خمیر هم اشاره کرد و گفت : در این زمینه اقدامات توسعه ای برای بهبود وضعیت آب مشترکین این مناطق صورت گرفته و با تامین اعتبار لازم شاهد بهبود این وضعیت خواهیم بود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها