شهردار اصفهان با با بیان اینکه به مناسبت «۲۵ آبان، روز اصفهان» در شهر برنامه‌های متنوعی اجرا شد، گفت: یکی از ویژگی‌های برنامه‌های گرامیداشت ۲۵ آبان مشارکت جمعی مردم، دستگاه‌ها و ارگان‌ها در کنار یکدیگر بود.
کد خبر: ۱۳۸۷۲۷۰

جام جم آنلاین اصفهان ؛ علی قاسم‌زاده امروز_ شنبه بیست‌وهشتم آبان ماه _ در برنامه رادیویی "سلام اصفهان" شهادت تعدادی از شهروندان در جریان ناآرامی‌های اخیر را تسلیت گفت و اظهار کرد: همزیستی مسالمت‌آمیز ادیان، انواع عقاید و دیدگاه‌ها در شهر اصفهان سال‌های سال شهره بوده است، در واقع آرامش جز شاخصه‌های زیستی مردمان این دیار است، حال اینکه عده‌ای این آرامش را بهم بزنند، در شأن و شخصیت شهر اصفهان نیست، لذا امیدواریم دیگر شاهد چنین اتفاقات ناگوار و تلخ در شهر نباشیم و هر چه زودتر آرامش به صورت کامل به شهر و کشور بازگردد.

وی با بیان اینکه به مناسبت «۲۵ آبان، روز اصفهان» در شهر برنامه‌های متنوعی اجرا شد، افزود: در این راستا به یاد شهید صیاد شیرازی شب‌ها در مرکز گروه توپخانه ۴۴ ارتش با همکاری شهرداری اصفهان یک برنامه ترکیبی بسیار زیبا با نام «تا پای جان برای ایران» رقم خورد که در نوع خود بی‌نظیر بود؛ در این برنامه هر شب میزبان پنج هزار نفر از شهروندان اصفهانی و میهمانانی از شهرهای‌های دیگر بودیم.

شهردار اصفهان با اشاره به تجلیل از ۲۸۰ شهیده و ۱۵۰ خانواده شهدای عملیات محرم، تصریح کرد: به منظور پاسداشت ۲۵ آبان در شهر اصفهان در قالب این برنامه محله‌های این شهدا از سوی مردم گلباران و نورباران شد.

وی با تاکید بر اینکه در سالروز حماسه ۲۵ آبان، سعی کردیم حق شهدای شهر اصفهان را ادا کنیم، خاطرنشان کرد: روز ۲۵ آبان امسال، در تقویم کشور روز رسمی اصفهان اعلام شده است، به‌رغم اینکه شورای اسلامی شهر سوم اردیبهشت ماه و برخی از انجمن‌ها وNGOها آذرماه را به عنوان روز اصفهان پیشنهاد داده بودند، اما در مجموع شورای انقلاب فرهنگی که مرجع تصمیم‌گیری در این زمینه است، ۲۵ آبان را به عنوان "روز اصفهان" اعلام کرد.

قاسم‌زاده گفت: امسال برای نخستین‌بار به صورت رسمی ۲۵ آبان را گرامی داشتیم که لازم است این روز به عنوان یک آئین شهری در اصفهان نهادینه شود.

شهردار اصفهان یکی از ویژگی‌های آئین بزرگداشت ۲۵ آبان امسال را مشارکت جمعی و در کنار هم بودن دستگاه‌ها و مردم دانست و گفت: این مشارکت موجب شد تا اتفاقات خوبی در شهر رقم بخورد که امیدوارم در کنار هم روزهای آینده را به شادی و نشاط پشت سر بگذاریم.

هاجر مقضی خبرنگار جام جم آنلاین

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها