استانها - اصفهان - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

اصفهان
بازدید پرمصیبت ملکه از اصفهان

بازدید پرمصیبت ملکه از اصفهان

۲۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۴

اگر فکر می‌کنید رد پای ویرانگری‌های خاندان سلطنتی بریتانیا را فقط در عالم سیاست باید دنبال کرد، کمی راه به خطا برده‌اید؛ چراکه این خاندان سلطنتی و ملکه مادرشان، انگار تمام جهان را ارث و ملک خود پنداشته و هرگاه به سرزمینی وارد می‌شدند، هیچ حوزه‌ای را از آسیب‌های حضورشان بی‌نصیب نمی‌گذاشتند.

هویتی که رفت؛ فست‌فودی که آمد

گزارشی از خیابان چهارباغ اصفهان و تغییرات ناهمگونی که اصالت این گذر تاریخی-‌فرهنگی نصف‌جهان را به بازی گرفته است

هویتی که رفت؛ فست‌فودی که آمد

۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۷

کمتر کسی است به اصفهان سفر کرده و در چهارباغ قدم نزده باشد؛ خیابان سرسبز و زیبایی که یادگار دوران صفوی است و رنج‌ های دوران دیده؛ از حاکمانی که شهر را برای حکومت می‌خواستند و نه برای شهروندان که از آن جمله می‌توان به دستور ظل‌ السلطان، حاکم اصفهان در دوره قاجار مبنی بر قطع درختان چهارباغ اشاره کرد.

نصف‌ جهان تشنه است

گفتگو با مهدی باقربیگی، بازیگر سریال قصه‌های مجید در روزی که به‌نام اصفهان ثبت شده است

نصف‌ جهان تشنه است

۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۸

بیشتر مردم دنیا که به گردشگری و تاریخ علاقه‌مندند، ایران را با نام «اصفهان» می‌شناسند. این شهر در جهان ۱۳خواهرخوانده دارد که نشان‌‌دهنده اهمیت این شهر است.

آیا زمین نصف‌ جهان را  می‌بلعد؟

پدیده فرونشست در استان اصفهان و به‌ویژه شهر اصفهان به‌سرعت در حال پیشروی است و به سازه‌ها و بافت تاریخی آن نزدیک می‌شود

آیا زمین نصف‌ جهان را می‌بلعد؟

۱۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۵

شاید حدود 10سال پیش یا کمتر از این بود که زنگ‌های هشدار محیط زیستی درباره پدیده فرونشست زمین به صدا درآمد، وقتی تصاویر چاله‌ها و ترک‌های کم‌عمق یا عمیق و هراسناک زمین در جای‌جای کشورمان، یکی‌یکی از قاب دوربین هوشیاران روی خروجی سایت‌های خبری نشست، وقتی بارش‌ها کمتر شد و رودها و تالاب‌ها بی‌آب‌تر و دشت‌ها خشک‌تر اما باغات و مزارع کشاورزی وسیع‌تر و هجوم به سمت آب‌های زیرزمینی و حفر چاه بیشتر شد.

نیازمندی ها