یزد - نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه نظام اسلامی و اقتدار کشور یک امانت الهی است، گفت: نیروهای مسلح باید از این امانات صیانت کنند.
کد خبر: ۱۳۸۶۶۶۵

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین یزد ، آیت الله محمد رضا ناصری در جلسه مشترک ائمه جمعه استان یزد و فرماندهان سپاه و ارتش استان‌های یزد و اصفهان با اشاره به آیاتی از قرآن کریم اظهار داشت: قرآن در چند آیه در مورد امانات الهی بحث می کند و به حفظ و رعایت و رد کردن آن به اهلش تاکید کرده  و از آنجا که کلمه امانات جمع است، فقط امانات مادی محسوب نمی شود و فرزندان، احکام شرع، نظام اسلامی، ولایت، اهل بیت(ع)، قرآن و ... همه امانات الهی به شمار می روند

وی افزود: تکلیف و وظیفه ای که ما در برابر هر کدام از این امانات بر عهده داریم، سنگین است و همه باید در حفظ و رعایت و اصلاح و رد کردن آن به اهلش وظیفه داریم.

امام جمعه یزد یادآور شد: در دوران انقلاب اسلامی، بسیاری از مردم به ویژه شهدا، این امانات الهی را حفظ کردند و انقلاب اسلامی به عنوان امانت آنها چهار دهه حفظ شده و اکنون نیز باید با امانتداری آن را حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه حرم اهل بیت(ع) نیز از امانات الهی بود،گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بهترین امانتدار در این زمینه بود و تا پای جان از این امانت حفظ و حراست کرد.

ناصری تصریح کرد: اکنون نیز دورانی است که برای این امانات الهی نقشه کشیده اند و می خواهند کودکان، نوجوانان، جوانان، خانواده، کشور، استقلال، آزادی و اقتدار را به عنوان امانات الهی از ما بگیرند بنابراین همه در برابر حفظ این تکالیف وظیفه داریم.

امام جمعه یزد گفت: همه ما وظیفه داریم هر کجا که دارند به دین ما لطمه می زنند، بایستیم و از مردم و انقلاب و ارزش های نظام به ویژه اقتدار کشور حفاظت و صیانت کنیم.

وی با تاکید بر لزوم حفظ اقتدار کشور ادامه داد: در هر زمان به محض اینکه اقتدار کشور دچار کوچکترین خدشه شده، غربی ها به سرعت مواضع خود را نشان می دهند و سریع دست خود را رو می کنند.

ناصری با تاکید بر اینکه دشمن ما بسیار مکار است و برای فریب افکار عمومی هزینه های هنگفتی می کند، اظهار داشت: نیروهای مسلح باید در این زمینه هوشیار باشند و با دقت و تیزبینی اجازه ندهند دشمن به اهداف خود دست پیدا کند.

اقتدار کشور باید تقویت شود

امیر سرتیپ دوم علیرضا انگیزه، فرمانده پایگاه شهید بابایی اصفهان نیز در این مراسم با بیان اینکه استکبار جهانی در طول چهار دهه تمام توان خود را به کار گرفت تا انقلاب اسلامی را شکست دهد، اظهار داشت: باید خود را مقتدرتر و قوی‌تر کنیم و جوانان را در برابر این هجمه ها آگاه کنیم .  

وی با بیان اینکه امروز نیازمند یک انقلاب در فضای مجازی هستیم، افزود: این انقلاب با حذف و فیلتر امکان پذیر نیست بلکه با آگاه سازی و مدیریت و نظارت امکان پذیر است.

امیرعلی حدادی سامانی، فرمانده منطقه پدافند شهید نصر اصفهانی نیز در این مراسم گفت : امروز لازم است دستاوردهای ارتش در بازسازی، تقویت و سازندگی کشور برای همگان تبیین شود.

وی تصریح کرد: ارتش در کنار سایر نیروهای مسلح اکنون به نقطه بازدارندگی رسیده و مدتهاست که دیگر از دشمنانمان صحبتی از حمله نظامی نمی شنویم زیرا نیروهای مسلح اولا در برابر دشمنان خواهند ایستاد و ثانیا یقه آنها را رها نخواهد کرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها