با همت سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری اسلامشهر

۹۰ دستگاه اتوبوس فرسوده بازسازی شد

فرماندار شهرستان اسلامشهر به تشکیل کمیته ویژه جهت رسیدگی به مشکلات و مسائل تعاونی های مشکل دار شهرستان اشاره کرد و گفت: به موضوعات مربوط به 7 تعاونی مشکل دار رسیدگی شد.
کد خبر: ۱۳۸۶۳۷۹

حسین حبیبی در نشست با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با اشاره به فعالیت گسترده تعاونی های تولیدی، کشاورزی و مسکن در اسلامشهر اظهار داشت: تقویت نیروی انسانی اداره تعاون اسلامشهر و ارتقاء این «اداره» به «مدیریت» می تواند در رسیدگی این مجموعه به امورات مربوط به تعاونی ها تحول ایجاد کند.

وی به سفر وزیر پیشین تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شهرستان اسلامشهر و ابلاغ ۳۳ مصوبه مربوط به این سفر به معاونت های مختلف این وزارتخانه اشاره کرد و بر ضرورت اجرایی شدن این مصوبات تأکید کرد.

فرماندار اسلامشهر در بخش دیگری از سخنان خود به جمعیت بالای کارگری شهرستان در بخش های مختلف اشاره کرد و گفت: مجموعه فرمانداری آمادگی دارد تا همکاری لازم را جهت احداث مجموعه ورزشی کارگران اسلامشهر با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران داشته باشد.

وی به تشکیل کمیته ویژه جهت رسیدگی به مشکلات و مسائل تعاونی های مشکل دار شهرستان به ویژه در بخش مسکن نیز اشاره کرد و افزود: جلسات متعددی در این خصوص در فرمانداری تشکیل و موضوعات مربوط به هفت تعاونی مشکل دار رسیدگی شد.

حبیبی همچنین به ظرفیت قابل توجه تعاونی های تولیدی، صنعتی و کشاورزی شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: در صورت حمایت از این تعاونی ها از طریق پرداخت تسهیلات مناسب شاهد افزایش تولید و ایجاد فرصت های شغلی بیشتر در حوزه تعاونی ها در شهرستان خواهیم بود.

حامد ویس کرمی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران هم در این نشست گفت: با توجه به ظرفیت این شهرستان در بخش تعاون، تصمیم گرفته شد نخستین اتاق تعاون شهرستانی کشور در اسلامشهر تشکیل شود.

وی افزود: اگر از سوی مسئولان شهرستان و یا خیرین زمین مورد نیاز برای احداث مجموعه ورزشی کارگران این شهر تامین و یا اهدا شود، اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان این آمادگی را دارد که آن را احداث و در اختیار مردم قرار دهد.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان تهران بیان کرد: یکی از ظرفیت های خوب اسلامشهر در حوزه تعاونی‌ها، ساخت مسکن بوده و تاکنون در بخش مسکن مهر پنج هزار واحد مسکونی توسط این تعاونی‌ها احداث و تحویل متقاضیان شهرستان داده شده است.

ویس کرمی تصریح کرد: به هر میزان که شهرستان ظرفیت داشته باشد آمادگی لازم برای توسعه بخش تعاون وجود دارد و برای این منظور نیز تسهیلات بانکی با بهره مناسب تأمین شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: تسهیلات مذکور شامل تعاونی های تولیدی، توزیعی و… بوده است و طرح های ایجادی، نیمه تمام، تکمیل و توسعه و تجهیز را در بر می‌گیرد.

وی با بیان اینکه حمایت از تولید داخلی اولویت اول کشور است، اضافه کرد: برای ایجاد و توسعه مشاغل خانگی و طرح های توسعه اشتغال روستایی منابع بانکی قرض الحسنه در نظر گرفته شده است که در صورت پیگیری متقاضیان از همین امروز قابل پرداخت است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها