اشغالگران آمریکایی به غارت نفت سوریه ادامه می دهند به طوری که امروز هم ۵۵ تانکر نفت سوریه را دزدیدند.
کد خبر: ۱۳۸۵۱۱۰

به گزارش جام جم آنلاین، اشغالگران آمریکایی به غارت نفت سوریه ادامه می دهند به طوری که امروز هم محموله جدیدی از نفت سوریه از میادین نفتی در حسکه غارت کردند و به پایگاههای غیرقانونی خود در شمال عراق منتقل کردند.

منابع محلی در حومه الیعربیه اعلام کردند که نیروهای اشغالگر آمریکایی بامداد امروز ۵۵ تانکر حامل نفت دزدیده شده سوریه را از طریق گذرگاه غیرقانونی المحمودیه از حومه حسکه به عراق بردند.

این منابع افزودند: همچنین نیروهای اشغالگر آمریکایی همزمان با سرقت نفت سوریه با این تانکرها، خودروهای نظامی خود را هم منتقل کرد.

با شکست گروه تروریستی «داعش» به عنوان بازوی نظامی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه کردند.

مناطق تحت اشغال نیروهای آمریکایی و شبه نظامیان موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوریه» (قسد) تحت حمایت آن‌ها در الحسکه و دیگر مناطق شمالی سوریه، همواره شاهد اعتراضات شهروندان سوری به حضور اقدامات تروریستی اشغالگران و شبه نظامیان علیه ساکنان این مناطق است.

دولت سوریه بارها تاکید کرده است که این شبه نظامیان و آمریکایی‌ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند و حضور آنان غیر قانونی است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها