چرا سرمایه گذاران حرفه ای برروی باغ گردو سرمایه گذاری میکنند؟

کد خبر: ۱۳۸۱۲۶۳

مقدمه

سرمایه گذاران حرفه ای همواره میدانند سرمایه گذاری در کدام بخش از کشاورزی و باغداری؛ بالاترین سود را برای ایشان به همراه دارد. از این رو با مطالعه و بررسی دقیق درباره انواع باغ میوه؛ بهترین نهال میوه که بیشترین سوددهی و کمترین هزینه مصرفی را برای آنها به همراه دارد را انتخاب مینمایند. توصیه اغلب سرمایه گذاران حرفه ای به ما؛ خرید نهال گردو و احداث باغ گردو است. در این مطلب قصد داریم بدانیم چرا؟

چرا سرمایه گذاران حرفه ای برروی باغ گردو سرمایه گذاری میکنند؟

خرید نهال گردو  به خصوص نهال گردو خوشه ای و کاشت آن در باغ؛ بیشترین سودآوری و کمترین هزینه را برای ما به همراه خواهد داشت. از این رو یک انتخاب عالی برای تمامی باغ ها؛ حتی در شهرهایی که کمتر نهالی قادر به رشد و باردهی در آن مناطق میباشد؛ شناخته میشود. نهال گردو نگهداری آسان و باردهی بسیار عالی دارد. از طرفی میوه های گران قیمت این رقم؛ آن را به بهترین نهال گردو برای کاشت در سرتاسر کشور تبدیل نموده است. در ادامه قصد داریم تا مهم ترین دلایل سرمایه گذاران برای احداث باغ گردو را بررسی نماییم.

سازگاری با تمامی مناطق کشور:  

شاید کمتر درختی وجود داشته باشد که بتواند با تمامی آب و هوا و شرایط اقلیمی در کشور سازگار شود. شما میتوانید در مناطق سردسیری؛ گرمسیری و معتدل؛ مناطق بسیار خشک و یا مرطوب؛ نهال گردو بکارید. این موضوع برای باغداران به خصوص در مناطق بسیار سردسیری و گرمسیری حائز اهمیت است. چراکه اکثر ارقام میوه در این مناطق به طور کامل میسوزند. حتی در مناطقی که دچار سرمازدگی دیررس بهار میشوند؛ خرید نهال گردو بهترین انتخاب برای شما به حساب میاید. با انتخاب نهال گردوی مناسب و سازگار با شرایط اب و هوایی و اقلیمی در شهرتان؛ بهترین بهره وری را از باغ گردو به همراه خواهید داشت.

سازگاری با تمامی ارتفاع از سطح دریا :

 این مورد در میزان گیرایی رقم و عدم سوختن آن پس از کاشت نقش مهمی دارد. هر ارتفاعی از سطح دریا دارای شرایط اقلیمی خاصی است. که فقط ارقام خاصی از درختان قادرند در آن شرایط رشد مناسب داشته باشند. بهترین ارقام نهال گردو از جمله نهال گردو خوشه ای قادرند در ارتفاع از سطح دریا بین 0 تا 3000 متر نیز رشد مناسب داشته باشند. این یک خبر عالی برای باغداران در مناطق بسیار کم ارتفاع و بسیار مرتفع است. چراکه تقریبا کمتر درختی قادر است در این مناطق رشد نماید.

نگهداری از باغ گردو:

 در کنار خرید و کاشت آسان و کم هزینه درختان گردو؛ این درختان نگهداری نسبتا آسان تر و کم هزینه تری نیز دارند. درخت گردو قادر است در برابر اکثر بیماری و آفات؛ خشکی و رطوبت شدید و ناملایمات آب و هوایی به خوبی مقاومت نموده و رشد کند. یعنی درخت گردو بسیار قدرتمند است و با نگهداری عمومی میتواند بیشترین باردهی باکیفیت را از خود به همراه داشته باشد.

باردهی درخت گردو و کیفیت میوه:

 نهال گردو خوشه ای بیشترین باردهی را در بین سایر درختان به خود اختصاص داده است. این درختان بسته به نوع رقم میتوانند از 5 تا 16 تن باردهی در هکتار به همراه داشته باشند. البته حفظ سلامت درختان و نگهداری مناسب و آبیاری کافی درختان؛ در میزان باردهی آنها موثر است. در کنار باردهی بسیار عالی؛ کیفیت محصولات گردو و بازار پسندی که دارند؛ بیشترین سودآوری را از باغ برای شما به همراه خواهند داشت.

چرا سرمایه گذاران حرفه ای برروی باغ گردو سرمایه گذاری میکنند؟

عمر اقتصادی درختان گردو و سن بلوغ:

درختان گردو اغلب در سنین 2 تا 3 سالگی به سن بلوغ میرسند. درختان در سن بلوغ، باردهی حداکثری خود را آغاز نموده و تا پایان عمر اقتصادی خود در صورت سلامتی و برطرف سازی نیاز درختان؛ به این باردهی حداکثری ادامه میدهند. بنابراین هرچه سن بلوغ درخت زودتر و عمر اقتصادی آنها بالاتر باشد؛ سالهای سودآوری شما بیشتر است. عمر اقتصادی بهترین نهال گردو خوشه ای به 200 سال نیز میرسد. این یعنی سودآوری تضمین شده شما تا سالهای سال و نسل های متوالی ادامه خواهد داشت.

قیمت میوه گردو:

همانطور که میدانید میوه گردو به 3 طریق به فروش میرسد. مغز میوه؛ با پوسته چوبی؛ با پوسته سبز رنگ؛ قیمت میوه گردو در هریک از این موارد متفاوت است. بیشترین قیمت مربوط به میوه مغز شده است. گردو در مصارف متعددی از جمله خورشت؛ سالاد؛ دسر؛ کیک و شیرینی و... مورد مصرف قرار میگیرد.

سایر کاربردهای گردو:

همانطور که میدانید سوداوری درخت گردو تنها به فروش میوه محدود نمیشود.

  • میوه های گردو در مصارف دارویی، آرایشی بهداشتی و... نیز مورد مصرف قرار میگیرند.
  • روغن گردو مصارف درمانی دارد و در صنایع مختلف از جمله آرایشی و بهداشتی استفاده میشود.
  • از پوسته سبز رنگ گردو در صنایع نفت و گازی و رنگرزی بهره برده میشود.
  • برگ های گردو نیز خواص درمانی دارند که در طب سنتی به آن اشاره میشود.
  • حتی از پوسته میوه گردو در مصارف مختلف مثل تولید MDF و... استفاده میشود.
  • پس از پایان عمر اقتصادی درختان؛ میتوانید درختان قدرتمند و قطور را ببرید و چوب آن ها را به فروش برسانید.

    چرا سرمایه گذاران حرفه ای برروی باغ گردو سرمایه گذاری میکنند؟

نتیجه گیری

در این مطلب از مزایای احداث باغ گردو آگاه شده و دانستیم چرا سرمایه گذاران حرفه ای برروی باغ گردو سرمایه گذاری میکنند. البته باید بدانید تمامی مزایای اشاره شده؛ تنها در صورت انتخاب صحیح درختان و کاشت اصولی و نگهداری مناسب و کافی از درختان قابل دستیابی است. برای انتخاب صحیح نهال گردوی مناسب و سازگار با باغتان میتوانید مقالات ما را در سایت پالیز مطالعه نموده و یا با کارشناسان ما در نهالستان پالیز به صورت رایگان تماس بگیرید.

نهالستان پالیز بزرگترین مرکز تولید انواع ارقام نهال گردو در شمال غربی کشورمان است. این مرکز با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی و با دارا بودن مدارک معتبر از جمله مجوز از موسسه ثبت نهال و بذر؛ تاییدیه از جهاد کشاورزی؛ گواهی معتبر و شناسنامه رسمی اقدام به تولید انواع ارقام نهال گردو مناسب برای کاشت در سرتاسر کشورمان نموده است. نهال های گردو در نهال فروشی پالیز همگی دارای شناسنامه معتبر و کارت گارانتی 2 ساله، کارت سلامت و گواهی عاری از آفت و... میباشند.

برای ارتباط با ما و پاسخگویی به کلیه سوالات و ابهامات خود درباره احداث باغ گردو و خرید نهال گردو به صورت رایگان از طریق تماس تلفنی؛ حضوری و واتساپ اقدام نمایید.

وبسایت : https://paliznahal.ir/

شماره تماس : واحد پشتیبانی و فروش نهالستان پالیز ۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۸ – ۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۷

آدرس دفتر : آذربایجان غربی، میاندوآب، خیابان ۲۴ متری فرهنگیان شرکت پالیز

آدرس گلخانه : آذربایجان غربی، شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها