شهردار تبریز در آئین اختتامیه همایش ملی جلوه‌های جهادی مطرح کرد:

اسطوره‌های دفاع مقدس، الگوهای بارز مدیریت جهادی

 مدیر دفاع مدنی عراق گفت: ایرانی‌های عزیز در پشتیبانی از رویداد جهانی پیاده روی اربعین نقش چشمگیری دارند و می‌توان گفت ایران، از میزبانان آئین‌های اربعین است.
کد خبر: ۱۳۸۰۵۴۰
جام جم آنلاین آذربایجان شرقی: کاظم سلمان بوهان روز جمعه در دیدار با شهردار تبریز گفت: جمعیتی که امسال از کشورهای دور و نزدیک خود را به کربلا رسانده‌اند، بسیار پرشور و بی‌سابقه و مایه حیرت جهان شده است. 

وی با بیان اینکه خواهرخواندگی تبریز و کربلا، مایه مباهات است، ادامه داد: امیدواریم همکاری‌های اجرایی مهمی را به ویژه در حوزه ایمنی، آتش‌نشانی و دفاع مدنی پایه‌گذاری کنیم.

طاهر حمید محسن، مدیر دفاع مدنی کربلا نیز در این دیدار، با اشاره به اینکه تلاش شهرداری تبریز در مراسم اربعین برجسته و خادمانه بوده‌ است، گفت: موکب جنت‌الحسین(ع) امسال، با مدیریت اصولی و برنامه‌ریزی مناسب وارد کار شده و با استقبال زائران مواجه شده است.
 
وی با بیان اینکه همکاری‌های تبریز و کربلا در این ایام، صمیمی و راهگشا بوده‌ است، اظهار کرد: به طور حتم، می‌توان این همکاری‌ها را در طول سال، و در محورهای مختلف اجرایی، تحکیم بخشید.  

شهردار تبریز هم در دیدار با قدردانی از میزبانی کربلای معلی در برگزاری برنامه‌های اربعین حسینی، اظهار امیدواری کرد: همکاری و همراهی دو شهر خواهرخوانده‌ تبریز و کربلا، بیش از پیش گسترش یابد.

یعقوب هوشیار، با بیان اینکه اربعین به یک حرکت عظیم جهانی تبدیل شده است، اظهار کرد: پیام مهم این اجتماع چند میلیونی، وحدت و مودت ملت‌های آزاده، بر مدار اهل بیت علیهم السلام، و نتیجه آن، مایه یاس و ناامیدی دشمن است.  

وی با اشاره به خواهرخواندگی تبریز و کربلا، یادآور شد: مصمم هستیم همکاری‌های اجرایی با شهرهای مختلف عراق، به‌ویژه شهرهای مقدس را تحکیم ببخشیم.

شهردار تبریز با اشاره به تجربه فعالیت خود در ستاد بازسازی عتبات عالیات، اظهار کرد: حوزه‌های خدماتی، ایمنی و آتش‌نشانی و ایده‌های کاربردی برای تسهیل ارتباطات فرهنگی تبریز و کربلا، از جمله طرح‌هایی است که می‌تواند در مراودات دو طرف مورد توجه قرار گیرد.
 
هوشیار همچنین با دعوت از مدیر دفاع مدنی عراق برای حضور در المپیاد آتش‌نشانان ایران که به میزبانی تبریز برگزار خواهد شد، گفت: خدمات ایمنی و آتش‌نشانی تبریز، در سال‌های اخیر از نظر تجهیزات و تجربه‌ عملیاتی، وارد دوره جدیدی شده و اشتراک این تجربه‌ها می‌تواند مثمرثمر باشد.  
 
شهردار تبریز در پایان این دیدار، لوح یادبود منقش به عمارت تاریخی شهرداری تبریز را به مدیر دفاع مدنی عراق، اهدا کرد.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها