title
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از افزایش ۱۰۰ درصدی استفاده از پابند الکترونیکی برای زندانیان در این استان خبر داد.
کد خبر: ۱۳۷۹۶۷۳

 

هرمزگان-جام جم انلاین-رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از افزایش ۱۰۰ درصدی استفاده از پابند الکترونیکی برای زندانیان در این استان خبر داد.

 

مجتبی قهرمانی  اظهار کرد: در راستای اجرای مصوبات نشست ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری زندان های استان هرمزگان، نسبت به اجرای آرای معوق صادره برای استفاده از پابند الکترونیک اقدام شد.

 

وی در ادامه افزود: بر اساس مصوبه مذکور‌‌‌؛ قاضی دفتر رسیدگی به امور زندانیان مأموریت یافت با پیگیری از طریق اداره کل زندان های استان هرمزگان، زندان سما، شعب اجرای احکام و شعب دادگاه و محاکم استان جهت تسریع در اجرای احکام معوق در این خصوص اقدام نماید.

قهرمانی خاطر نشان کرد: در نتیجه اجرای مصوبه مذکور و نصب ۱۱۴ عدد پابند الکترونیک از تاریخ ابلاغ مصوبه در دهم مردادماه ۱۴۰۱ تا دهم شهریور ماه، شاهد رشد بیش از ۱۰۰ درصدی استفاده از پابند الکترونیکی برای زندانیان در مقایسه با مدت مشابه ماه قبل از آن می باشیم.

 

این مقام قضایی همچنین بیان داشت: خوشبختانه با توجه آمار ارائه شده از سوی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، جایگاه زندان‌های استان هرمزگان بر اساس شاخص‌های نوزده گانه ارائه شده توسط قوه قضاییه ارتقاء یافته و این استان، رتبه دوم کشور را کسب نموده است.

 

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در پایان تأکید کرد: به منظور اجرای مفاد سند تحول قضایی و عمل به دستورات ریاست محترم قوه قضاییه، یکی از مهمترین رویکرد‌های دستگاه قضایی استان، حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری است که به همین منظور برنامه بازدید‌های منظم، مستمر و هدفمند مسئولین و قضات از زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها برای تسریع در رسیدگی به مطالبات و مشکلات زندانیان و استفاده از مجازات های جایگزین حبس، به صورت مستمر، پیگیری و عملیاتی می شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها