یزد - نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس با بیان اینکه پس از انقلاب نگاه‌ها به هنر و سینما تغییر کرد، گفت: امروز باید با استفاده بهینه از بستر سینما، فرهنگ، هنر و تئاتر، پیام‌های ارزشی‌ و انقلابی را به دیگران منتقل کنیم.
کد خبر: ۱۳۷۹۰۴۱

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین یزد ،محمدصالح جوکار در مراسم آغازبه کار عملیات عمرانی پردیس سینمایی آسمان، با اشاره به نقش و جایگاه سینما اظهارداشت: امروز سینما در زمینه تبلیغات و مباحث فرهنگی حرف اول را در دنیا می‌زند و استکبار از این هنر و صنعت بیشترین استفاده را برای تخریب فرهنگ ایران به کار می‌گیرد.

وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه هر چیزی که از بستر هنر برخیزد، یقیناً آن موضوع پایدار خواهد بود، افزود: بنابراین در این عرصه هرچه اهتمام داشته باشیم و تلاش کنیم جای کار بیشتری دارد.

نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس گفت: در همین ایام محرم و عاشورا زمانی که گردشگران خارجی به یزد مراجعه و آیین عزاداری این شهر را مشاهده می‌کنند، نگاه آنها به اسلام تغییر می‌کند؛ بنابراین با چنین تأثیری، چرا در بافت تاریخی ساعاتی از وقت گردشگران را برای تماشای فیلم‌های مناسب که فرهنگ ایران را معرفی می‌کند، اختصاص ندهیم.

جوکار با بیان اینکه یزد به عنوان شهر تاریخی شناخته شده و بافت تاریخی آن به ثبت جهانی رسیده است، افزود: زمانی که از یزد به عنوان شهری تاریخی و جهانی یاد می‌کنیم، این شهر باید استانداردها و امکانات لازم به ویژه در حوزه فرهنگ و هنر را داشته باشد.

وی خاطر نشان ساخت: زمانی که به ۴۵ سال قبل بر می‌گردیم جمعیت شهر یزد ۲۵۰ هزار نفر بود و سه سینما داشتیم اما امروز جمعیت یزد به ۷۵۰ هزار نفر رسیده اما مکان لازم برای فعالیت‌های هنری را نداریم.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با تأکید بر اینکه باید در یزد تناسبی میان زیرساخت‌ها، آثار و اصحاب هنر داشته باشیم، گفت : این نابرابری سال‌ها است که یزد و هنرمندان یزدی را آزار می‌دهد و کمتر کسی به آن توجه کرده است.

جوکار به ناتمام ماندن تعدادی از پروژه‌های فرهنگی در نقاط مختلف شهر یزد اشاره کرد و افزود: این پروژه‌ها به دلایل مختلف معطل مانده که امیدواریم هر چه زودتر تعیین تکلیف شود.

فعالیت‌های فرهنگی بر جامعه تاثیر قوی دارد

رئیس شورای اسلامی شهر یزد هم دراین مراسم با اشاره به تأثیر فعالیت‌های فرهنگی بر جامعه اظهار داشت: شاید امروز دیدن یک فیلم سینمایی به اندازه خواندن چندین جلد کتاب تأثیرگذار باشد.

عزیز الله سیفی افزود: هنر، به ویژه در حوزه تئاتر و فیلم سینمایی به حدی بر روح و روان انسان تأثیر می‌گذارد که به وسیله آن می‌توان به راحتی در حوزه فرهنگ‌سازی اقدام کرد.

وی به تأثیرگذاری سریال مختارنامه در معرفی قیام حضرت امام حسین(ع) و اهداف آن اشاره کرد وگفت : هرچه بتوانیم در تمام فعالیت‌‌هایمان از هنر استفاده کنیم تأثیرگذاری آن بسیار بیشتر می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد تصریح کرد: هنوز نتوانسته‌ایم به خوبی تاریخ بزرگ اسلام، دین و زندگی اولیاء را به تصویر بکشیم تا بهترین الگوها را به مردم معرفی کنیم،و در سال‌های اخیر حوزه هنری و وزارت ارشاد آثار خوبی را تولید کرده یا در حال تولید آن هستند که اقدامات بسیار خوب و مبارکی است اما به تصویر کشیدن و نمایش عمومی این آثار نیازمند پردیس‌های بزرگی است و امروز عملیات عمرانی ساخت یکی از فاخرترین پردیس‌های سینمایی در یزد آغاز شد.

سیفی ادامه داد: در استان یزد سابقه و خاطره خوبی از پیمانکاران پروژه‌های فرهنگی نداریم، گاهی حتی یک پروژه نزدیک به ۲۰ سال به طول می‌انجامید، اما به بهره‌برداری نمی‌رسید و در حال حاضر در شهر یزد پروژه‌های مختلف فرهنگی داریم که سال‌ها است به حال خود رها شده‌اند در حالی که شاید تنها با چند میلیارد تومان این پروژه‌های عظیم به بهره‌برداری برسد

رئیس شورای اسلامی شهر یزد با گلایه از تعیین تکلیف نشدن این پروژه‌ها، افزود: گاهی برای بعضی پروژه‌ها اعتبارات بسیار زیادی توسط دولت در نظر گرفته می‌شود در حالی که با همین میزان اعتبار می‌توان تعداد بسیار زیادی از پروژه‌های فرهنگی را در یزد به بهره‌برداری رساند.

سیفی اظهار داشت: شورای اسلامی شهر و شهرداری یزد برای اجرایی و نهایی شدن پردیس سینمایی آسمان نهایت همکاری را انجام می‌دهند و درخواستمان از حوزه هنری این است که بر اساس زمان‌بندی اعلام شده پروژه را جلو ببرد.

 

 

 

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها