دیپلمات پیشین کشورمان درباره دلایل چرایی عدم اقدام جدی آمریکا و اروپا درباره حصوب توافق هسته‌ای و بازی تبلیغاتی آنها علیه ایران برای امتیازگیری گفت: آمریکا و اروپا نمی‌خواهند با لغو تحریم ها، ایران را در مسیر پیشرفت اقتصادی قرار دهند و در واقع یک ایران قدرتمند دارای اقتصاد قوی برای غرب مطلوب نیست.
کد خبر: ۱۳۷۷۹۵۰

به گزارش جام جم آنلاین، محسن پاک آیین سفیر پیشین ایران در آذربایجان در گفتگو با جام‌جم آنلاین تصریح کرد: از نظر آمریکا، ایران اگر قوی شود می‌تواند حوزه نفوذ خود را در منطقه و بخصوص غرب آسیا گسترش دهد و این مساله مانعی برای تامین امنیت رژیم صهیونیستی است و این موضوع با اولویت‌های سیاست‌های ایالات متحده منافات دارد.

این کارشناس حوزه روابط بین الملل با اشاره به بهانه گیری‌های غرب و بویژه آمریکا در حوزه مذاکرات هسته‌ای خاطرنشان کرد: طرف‌های مقابل در پی کارشکنی هستند و در متون پیشنهادی، خواسته‌های غیرمنطقی را می‌گنجانند تا در پی مخالفت ایران در عرصه رسانه‌ای اعلام کنند که جمهوری اسلامی آماده پذیرش برجام نیست. این در حالی است که ایران از برجام خارج نشده و این آمریکا است که باید وارد برجام شود و تعهدات خود را از جمله لغو تحریم‌ها را اجرا کنند.

وی ابراز امیدواری کرد، خبر‌های منتشر شده درباره عقب‌نشینی ایالات متحده از مواضع اش درست باشد و غربی‌ها با امضای توافق، منافع خود را به صهیونیست‌ها ترجیح دهند.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها