آیین استقبال از هشتاد و سومین ناوگروه رزمی اطلاعاتی نیروی دریایی ارتش اعزامی به آبهای آزاد و بین المللی که با حضور امیر دریادار شهرام ایرانی در منطقه یکم دریایی امامت بندرعباس برگزار شد.
آیین استقبال از هشتاد و سومین ناوگروه رزمی اطلاعاتی نیروی دریایی ارتش اعزامی به آبهای آزاد و بین المللی که با حضور امیر دریادار شهرام ایرانی در منطقه یکم دریایی امامت بندرعباس برگزار شد.
کد خبر: ۱۳۷۷۱۵۱

 

هرمزگان-جام جم انلاین- آیین استقبال از هشتاد و سومین ناوگروه رزمی اطلاعاتی نیروی دریایی ارتش اعزامی به آبهای آزاد و بین المللی که با حضور امیر دریادار شهرام ایرانی در منطقه یکم دریایی امامت بندرعباس برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی منطقه یکم امامت نداجا؛ در آیین استقبال از هشتاد و سومین ناوگروه رزمی اطلاعاتی نیروی دریایی راهبردی ارتش که به سرفرماندهی ناوشکن الوند، مدت ۹۳ روز به اسکورت کشتی های تجاری و نفتکش جمهوری اسلامی ایران و همچنین حفظ منافع میهن عزیزمان در آبهای آزاد، پرداختند، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش در جمع کارکنان و خانواده های آنان، حضور ناوشکن های نیروی دریایی راهبردی ارتش در دو هزار و ۲۰۰ کیلومتری از مرزهای میهن عزیزمان را ضامن تامین امنیت مرزهای اقتصادی کشور دانست .

 

و ی افزود: با وجود تحرکات دشمنان بالاخص رژیم صهیونیستی در دریای سرخ، حضور شیرمردان ایرانی سوار بر ناوشکن های نیروی دریایی راهبردی ارتش، در آبهای بین المللی، جرئت انجام تحرکات خصمانه را از دشمن سلب کرده و همواره با غیرت و جانفشانی در صحنه عمل، خطوط مواصلاتی کشتیرانی جمهوری اسلامی را باز نگه داشته و با شناسایی کشتی ها و تحریک در دریاها، به همگان نشان دادند که شیرمردان ایرانی در هر گوشه که احساس بشود حضور مقتدرانه خواهند داشت.

 

دریادار ایرانی اشاره ای به فرمان مقام معظم رهبری( مدظله العالی) در سال ۱۳۸۸ مبنی بر حضور نیروی دریایی راهبردی ارتش در آبهای آزاد و بین المللی کرد و افزود: امروز شاهد آن هستیم که در سیزدهمین سال ابلاغ فرمانده معظم کل قوا مبنی بر حضور نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در صحنه اقیانوسی، هشتاد و سومین ناوگروه نداجا پس از انجام ماموریت برقراری امنیت شاهرگ اقتصادی کشور، در فاصله بیش از دو هزار و ۲۰۰ کیلومتری از مرزهای کشورمان، به سرفرماندهی ناوشکن الوند، توانست باحضور مؤثر در صحنه دریاها، به میهن عزیزمان، بازگردند.

 

امیر دریادار شهرام ایرانی تصریح کرد: رونمایی از ناودسته پهبادبر نیروی دریایی راهبردی ارتش که همزمان با حضور دلیرمردان نداجا در عمق ۲۲۰۰کیلومتری از مرزهای ایران اسلامی و دریای سرخ همراه بود، توانست معادلات منطقه‌ای را بر هم بزند.

 

فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش، عنوان کرد: راهبرد و اولویت نیروهای مسلح بویژه نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی، انجام فرامین ابلاغی مولایشان مقام عظمای ولایت است و همین حضور مقتدرانه نداجا در صحنه آبهای بین المللی، هدیه و عهدی است از طرف سربازان دریایی به خانواده های معظم شهدا که ما هر بار مقتدرانه تر و با توان رزمی بالاتری در صحنه حضور پیدا خواهند کرد و توانسته اند دشمن را از مرزهای اقتصادی که امنیت آن با نیروی دریایی راهبردی ارتش است، عقب تر برانند.

 

دریادار ایرانی افزود: ناوگروه ۸۴ نیروی دریایی راهبردی ارتش هم اکنون به سر فرماندهی ناوشکن ایرانی جماران، در محدوده تنگه باب المندب تا شمال دریای سرخ و کانل سوئز، در راستای تامین امنیت شریان اقتصادی کشور و حفظ منافع جمهوری اسلامی ایران، در حال انجام مأموریت های محوله خویش می‌باشند.
سلام

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها