رئیس کل دادگستری هرمزگان از روند برگزاری آزمون میانجیگری قوه قضاییه در حوزه امتحانی بندرعباس بازدید کرد.
رئیس کل دادگستری هرمزگان از روند برگزاری آزمون میانجیگری قوه قضاییه در حوزه امتحانی بندرعباس بازدید کرد.
کد خبر: ۱۳۷۶۸۳۸

 

هرمزگان-جام جم انلاین-رئیس کل دادگستری هرمزگان از روند برگزاری آزمون میانجیگری قوه قضاییه در حوزه امتحانی بندرعباس بازدید کرد.

 

مجتبی قهرمانی در حاشیه برگزاری این آزمون اظهار داشت: در راستای سیاست‌های کلان دستگاه قضایی مبنی بر توسعه حل اختلاف، امروز آزمون نهایی میانجیگری در دادگستری کل استان هرمزگان برگزار شد.

 

وی در ادامه افزود: در نتیجه برگزاری این آزمون از میان حدود ۷۰ نفر متقاضی میانجیگری پس از طی مراحل کارآموزی و گزینش های لازم امروز حدود ۴۰ نفر موفق شدند در آزمون نهایی شرکت کنند که در صورت قبولی پروانه آنها صادر و در سراسر استان مشغول به کار خواهند شد.

 

قهرمانی تصریح کرد: نهاد میانجیگری در راستای اجرای مفاد ۸۲ تا ۸۴ قانون آیین دادرسی کیفری پیش بینی شده است که بر اساس آن اشخاص و موسسات می توانند در جرایم سبک با اجازه مقام قضایی به عنوان میانجیگر ورود کنند.

 

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین خاطرنشان کرد: افراد و مؤسسات مشمول این قانون می توانند در راستای اخذ رضایت شاکی و ایجاد توافق برای جبران خسارات اقدام کنند و در صورت تحقق این موضوع پس از ارجاع مجدد پرونده به مقام قضایی، قرار موقوفی تعقیب یا تعلیق تعقیب صادر خواهد شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها