«جام‌جم» در گفتگو با رئیس جمعیت هلال‌احمر، جزئیات برنامه‌های این جمعیت در مراسم اربعین را بررسی می‌کند

سلامت، اولویت نخست برای زائران اربعین

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی از جدیدترین تصمیم‌ها برای اربعین خبر داد و گفت: امسال قیمت بلیت رفت و برگشت هواپیما در ایام اربعین به عراق ۶ میلیون تومان است.
کد خبر: ۱۳۷۶۶۴۳

به گزارش جام جم آنلاین، سید مجید میراحمدی، رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی در حاشیه جلسه این ستاد که با حضور استاندار کربلا در محل وزارت کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز استاندار کربلا نکاتی را بیان کرد و نکته قابل توجه وی درخواست ماندگاری کمتر در کربلا و همچنین ارائه خدمات مواکب ایرانی بعد از روز اربعین بود، چون برخی زوار روزهای بعد از اربعین هم در عراق می‌مانند و این درخواست برای رسیدگی بهتر و خدمات‌رسانی به زوار است.

وی افزود: قیمت حق پارکینگ در مرزها برای هر ۲۴ ساعت ۵ هزار تومان برای پارکینگ‌های شهرداری و برای پارکینگ‌های بخش خصوصی نیز ۱۰ هزار تومان مشخص شد.

رئیس ستاد اربعین گفت: هم‌چنین مقرر شد کنترل چگونگی تزریق واکسن نه در سامانه سماح و بلکه در مرزها، به دو روش انجام بگیرد؛ یکی اینکه زوار باید کارت واکسن همراه خود داشته باشند و یا اینکه کارت واکسن را در تلفن همراه خود نشان بدهند. مبنای واکسن نیز دو دوز واکسن و یا در صورت گذشت شش ماه از تزریق دوز دوم، تزریق دوز یادآور است و اگر کسی دوز سوم را زده باشد، نیازی به دوز یادآور نیست.

میراحمدی هم‌چنین گفت که مرزهای خسروی، باشماق و تمرچین در اربعین مورد استفاده قرار خواهد گرفت‌.

وی درباره مبلغ پرداختی زوار برای بیمه گفت: برای بیمه مبنا ۱۸ هزار تومان است ولی ما خدمات را از ۲۳ تا ۱۰۰ درصد افزایش دادیم‌.

رئیس ستاد اربعین بیان کرد: بنابر دستور وزیر کشور، استانداران مکلف هستند با بسیج امکانات ترابری استان‌ها به کمک بیایند تا بتوانیم به بهترین وجه مراسم را برگزار کنیم. ما امسال پارکینگ‌های وسایل شخصی را افزایش دادیم و توصیه می‌کنیم برای کسانی که مقدور است، از وسیله شخصی خود استفاده کنند.

میراحمدی خاطرنشان کرد: قیمت رفت و برگشت هوایی ۶ میلیون تومان است و شخص وزیر راه بر این موضوع نظارت دارد و بلیط چارتری هم وجود نخواهد داشت.

وی گفت: اساس برنامه‌ریزی ما تسهیل امر زیارت است و این تاکید آقای رئیس‌جمهور و وزیر است.

پیش‌بینی می‌شود امسال احتمالا حدود ۴ الی ۵ میلیون زائر ایرانی در ایام اربعین حضور یابند.

رئیس ستاد اربعین عنوان کرد: تاکنون در سامانه سماح یک و شش دهم میلیون نفر نام‌نویسی کرده‌اند و پیش بینی می‌شود حدود ۴ و یا ۵ میلیون زائر داشته باشیم. ضمناً مواکب ایرانی می‌توانند از بیست و یکم محرم برای خدمات‌رسانی در عراق حضور یابند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها