21 مرداد، روز حمایت از صنایع کوچک، فرصت بسیار خوبی برای به تصویر کشیدن جایگاه صنایع کوچک است که با دارا بودن سهم قابل توجّهی از اشتغال کشور همچنان در مسیر خودکفایی و اقتصاد مقاومتی در پهنه ایران اسلامی به ایفای نقش می پردازد.
کد خبر: ۱۳۷۶۱۳۷

به گزارش جام جم آنلاین سیستان وبلوچستان؛ "بهناز خلیلی" در یادداشتی نوشت: صنایع کوچک و متوسط بیشترین درصد از اشتغال حوزه صنایع کشور و حدود نیمی از بازار اشتغال کشور را به خود اختصاص داده است. لذا حمایت از صنایع کوچک ، حمایت از ایجاد اشتغال صنعتی پایدار و گسترش عدالت اجتماعی در تمام مناطق کشور را به ویژه مناطق محرم و کمتر توسعه یافته را به دنبال خواهد داشت.

 

صنایع کوچک با توجّه به نیاز نسبتاَ پایین تر در سرمایه گذاری اولیّه در تمام پهنه ایران اسلامی حتّی روستاها و شهرهای کوچک می تواند با ایجاد ظرفیت اشتغالزایی بالا ، سهم قابل توجّهی در توسعه متوازن اقتصادی ،اجتماعی و رفاهی مناطق مختلف کشور داشته باشد. مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی)  نیز در بیاناتشان در سال 1394 فرمودند: " یکی از را ه های حمایت از تولید داخل ، حمایت از بنگاه های کوچک و متوسط  است ". همچنین ایشان در جای دیگر نیز عنوان فرمودند : " آن چیزی که در جامعه اشتغال و تحرّک ایجاد و طبقات پایین را بهره مند می کند صنایع کوچک و متوسط است و به همین دلیل این صنایع بایست تقویت شود."

 

رسالت و فلسفه ذاتی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران نیز لزوماَ توجّه به ایجاد ، توسعه و حمایت همه جانبه از همین صنایع کوچک و متوسط و زود بازده است که این صنایع خرد و کلان در پهنه ی گسترده جغرافیایی کشور عزیزمان ظهور و بروز دارد.

 

ایجاد و ساماندهی صنایع و مشاغل صنعتی با نگرش علمی ،اقتصادی و سود آور بودن و همچنین حمایت های مالی در قالب تسهیلات ارزان قیمت و همچنین حمایت های غیر مالی مانند : استفاده از تجارب نخبگان صنعتی ، ایجاد کلینیک های کسب و کار و عارضه یابی صنعتی، ایجاد دفاتر ارتباط صنعت با دانشگاه ، حمایت از طرح های پژوهشی و تحقیقاتی با مراکز دانشگاهی ، برگزاری تورهای صنعتی  و شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی ، تسهیل و تسریع در واگذاری زمین و فرآیند ساخت و ساز ، ایجاد و توسعه زیر ساخت ها در شهرک ها و نواحی صنعتی و  ... تنها گوشه ای از خدمات و حمایت های سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از مدیران ، کارفرمایان ، سرمایه گذاران بنگاه ها و واحدهای تولیدی به شمار می رود .

 

شایان ذکر است در شهرک ها و نواحی صنعتی استان سیستان و بلوچستان نیز در راستای اهداف و رسالت سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران تلاشها و کوششهای قابل نوجّهی از نظر ایجاد شهر کها و نواحی صنعتی جدید ،  ایجاد و توسعه امکانات زیر ساختی ، توجّه ویژه به مزیّت های همسایگی با کشورهای افغانستان و پاکستان، سواحل مکران و بندر اقیانوسی چابهار و همچنین حمایت های مالی و غیر مالی از مدیران ، کارفرمایان ، سرمایه گذاران بنگاه ها و واحدهای تولیدی  انجام گرفته است  انشاء الله در سالی که از سوی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به سال    تولید،دانش بنیان  و اشتغال آفرین " نام گذاری شده است ، با  توکّل بر خدا و اراده و عزمی استوار  بتوانیم هر روز و هر ماه را به مانند 21مرداد ماه ؛ روز گرامیداشت صنایع کوچک در نکوداشت مقام و مجاهدت اقتصادی مدیران ، کارفرمایان ، سرمایه گذاران بنگاه ها و واحدهای تولیدی گرامی داشته و قدردان زحمات و تلاشها و کوششهای آنان باشیم و در نیل به این راه و هدف خالصانه و صادقانه سر تعظیم فرو می آوریم.

 

  بهناز خلیلی- مدیر روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی سیستان و بلوچستان

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها