سرپرست مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: نیروی انسانی وارد شده در بدو خدمت باید ارزیابی و نتیجه در رتبه‌بندی معلمان لحاظ شود، افرادی را جذب کنیم که صلاحیت معلمی را دارند و ویژگی‌های شخصیتی آنان با این شغل همخوانی دارد.
کد خبر: ۱۳۷۴۴۱۴

زمان اجرای طرح رتبه ‌بندی معلمان اعلام شد. وزیر آموزش و پرورش گفت: ایرادات رتبه بندی معلمان رفع شده است.۸ گروه شامل رتبه ‌بندی معلمان نمی‌شوند. در قانون رتبه بندی معلمان، معلمی از کارمندی جدا شده است. آخرین خبر درخصوص رتبه بندی معلمان را در ادامه بخوانید.

به گزارش جام جم آنلاین از گسترش نیوز، محسن زارعی در جمع رؤسای سنجش سراسر کشور در شهرکرد گفت: وزیر آموزش و پرورش معتقد است مرکز سنجش باید نقطه تحول آموزش و پرورش باشد.

سرپرست مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: این مرکز به عنوان چشم نظام آموزشی باید کار رصد و پایش را انجام دهد و مراقب باشد نظام آموزشی در شاخص‌ها دچار انحراف نشود.

وی ادامه داد: این مرکز مدام حال سیستم آموزشی را به مدیران و تصمیم‌سازان انتقال می‌دهد.

زارعی با بیان اینکه رتبه‌بندی استان‌ها بر اساس شاخص‌های کیفی انجام شده و در حال تکمیل است، توضیح داد: وقتی گزارش پایش‌ها به دست مدیران می‌رسد اطلاعات تا حدی کهنه شده و از زمان تصمیم‌گیری بر اساس آن گذشته است.

سرپرست مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: برای رفع این نقص تصمیم داریم پایش را برخط کنیم تا اطلاعات به‌روز در اختیار مدیران باشد.

وی در ادامه تاکید کرد: پایش‌ نباید صرفا به شاخص‌ها محدود شود و حتما باید پیامدها و خروجی آموزش و پرورش هم پایش شود.

زارعی با بیان اینکه نیروی انسانی وارد شده در بدو خدمت باید ارزیابی و نتیجه در رتبه‌بندی معلمان لحاظ شود، افزود: افرادی را جذب کنیم که صلاحیت معلمی را دارند و ویژگی‌های شخصیتی آنان با این شغل همخوانی دارد.

سرپرست مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش، پایش کیفیت صرفا بر اساس نمرات دانش‌آموزان را خطا دانست و بیان داشت: در پی آنیم که سکوی استعدادیابی ایجاد کنیم و وضعیت دانش‌آموز و تمام احوالاتی که از او دریافت می‌کنیم از شروع تا پایان دوران تحصیل در قالب پرونده‌ای در اختیار داشته باشیم.

وی در پایان گفت: این امور تنها به عهده مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی نیست و مرکز باید نقش هماهنگ‌کننده سایر واحدها را داشته باشد.

آخرین جزئیات درباره بودجه لازم برای اجرای رتبه بندی معلمان

نماینده مردم یزد در مجلس یازدهم گفت: پس از گذشت ۴ ماه از ابتدای سال هنوز اقدامی برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان انجام نشده است و بودجه لازم در نظر گرفته نشده است، بنابراین لازم است بدون فوت وقت ضمن اصلاح و ابلاغ آیین نامه مربوطه بودجه لازم برای این موضوع پیش بینی شود.

محمدصالح جوکار در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت: سازمان برنامه و بودجه علی رغم سرمازدگی محصولات کشاورزی، از ابتدای سال تاکنون خسارتی به کشاورزان پرداخت نکرده است. کشاورزان در این شرایط چگونه باید معشیت خود را اداره کنند؟

نماینده مردم یزد، اشکذر،بخش ندوشن و دهستان سورک در مجلس یازدهم با اشاره به طوفان و سیل و خسارت 2 هزار میلیاردی به زیرساخت های استانش گفت: سازمان برنامه و بودجه تاکنون اقدامی در این زمینه انجام نداده است، این موضوع باید در هیات دولت تصویب و این وجوه پرداخت شود.

وی ادامه داد: با وجود گذشت ۴ ماه از ابتدای سال هنوز اقدامی برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان انجام نشده است و بودجه لازم در نظر گرفته نشده است، بنابراین لازم است بدون فوت وقت ضمن اصلاح و ابلاغ آیین نامه مربوطه بودجه لازم برای این موضوع پیش بینی شود.

رتبه‌ بندی معلمان از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ اجرایی می‌شود

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در بازدید از نمایشگاه هم‌افزایی مدیریت ایران با اعلام اینکه تلاش می شود آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان در هفته جاری نهایی شود، از اجرای رتبه‌بندی از ۳۱ شهریور امسال (۱۴۰۰) خبر داد.

ایرنا نوشت: وزیر آموزش و پرورش در بازدید از نمایشگاه هم‌افزایی مدیریت ایران با اعلام اینکه تلاش می شود آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان در هفته جاری نهایی شود، از اجرای رتبه‌بندی از ۳۱ شهریور امسال (۱۴۰۰) خبر داد.

یوسف نوری روز سه شنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه «هم افزایی مدیریت ایران» در جمع خبرنگاران درباره اجرای رتبه بندی معلمان با تاکید بر اینکه معلمان نباید نگران باشند و این طرح اجرایی می‌شود، گفت: خواسته فرهنگیان اجرای قانون رتبه بندی معلمان است و انتظار دارند این کار زودتر انجام شود اما این امر مهمی است و مراحل قانونی دارد که باید طی شود.

بررسی صلاحیت فرهنگیان در رتبه بندی معلمان | آخرین خبرها از رتبه معلمان

وی افزود: ایراداتی را کمیسیون تلفیق قوانین مقررات مجلس در خصوص این آیین نامه داشتند که در چند روز گذشته به ما ارجاع دادند. در کمیسیون مربوطه ایرادها برطرف شد و در این کمیسیون به توافق رسیدند که در اولین جلسه هیات دولت، آیین نامه نهایی شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: بنابراین سعی می کنیم این آیین نامه را که رئیس جمهور هم اصرار دارند سریعتر اجرایی شود، در جلسه این هفته هیات دولت نهایی کنیم.

نوری با اشاره به برخی انتقادات مبنی بر اینکه چرا هنوز رتبه بندی معلمان اجرا نشده است، اظهار داشت: باید بگویم اول قانون است، بعد آیین نامه و بعد شیوه نامه اجرا است. شیوه نامه و سامانه آن را همزمان آماده کرده ایم و منتظر تصویب آیین نامه هستیم.

وزیر آموزش و پرورش درباره شیوع مجدد کرونا و بازگشایی مدارس نیز گفت: بارها گفته‌ام آخرین جایی که در زمان شیوع بیماری ها تعطیل خواهد شد، مدارس هستند. در همه گیری های ملی و جهانی بیماری ها، مدرسه باید آخرین جایی باشد که تعطیل می‌شود و اولین جایی باشد که باز می شود. البته باید شیوه نامه ها را رعایت کنیم.

نوری ادامه داد: در آخرین جلسه ستاد ملی کرونا مصوب شد که سال آینده مدارس دانشگاه ها حضوری خواهند بود و با قوت هم حضوری خواهند ماند و ما تابع دستورات ستاد ملی کرونا هستیم.

نخستین نمایشگاه و رویداد هم‌افزایی مدیریت ایران در ۱۴۰۱ در حالی در مصلای تهران در حال برگزاری است که بیش از ۲۰۰ مسئول و مدیر از جمله آیت الله سید ابراهیم رئیسی رییس جمهور ایران در این نمایشگاه حضور یافتند و از نزدیک از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های جوانان و مردم کشور دیدن کردند.

حجت الاسلام احمد صالحی رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری، محمدصادق خیاطیان رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی، میثم لطیفی رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور، اسکندر مومنی رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر، عباس پاپی زاده رئیس سازمان امور عشایر کشور، سید رسول موسوی مدیرکل آسیای جنوبی وزارت خارجه، رضا عامری مدیرکل شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، آسیه شریعتی نژاد معاون بانوان ریاست جمهوری، سید محمد آقامیری رئیس سازمان دامپزشکی کشور و معاون وزیر جهاد کشاورزی، حجت‌الاسلام غلامرضا عادل معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، احسان شریفی پور سرپرست مرکز ملی تحقیقات راهبرد آموزشی علوم پزشکی، مسعود عالمی سرپرست موسسه تحقیقات کشور و محمد چکشیان معاون فرهنگی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جمله مسئولان بازدیدکننده از نخستین نمایشگاه هم افزایی مدیریت ایران در سال ۱۴۰۱ بودند.

از دیگر مسئولان و مدیران اجرایی بازدید کننده از این نمایشگاه می توان به محمدرضا حسین نژاد استاندار خراسان شمالی، علی منصوری استاندار تهران، حسن بهرام نیا استاندار ایلام، محمدهادی ایمانیه استاندار فارس، محمد مهدی فداکار استاندار کرمان، اسماعیل زارعی کوشا استاندار کردستان، احمد محمدی‌زاده استاندار بوشهر و محسن افشار چی استاندار زنجان اشاره کرد.

این نمایشگاه از دید نمایندگان مردم در مجلس هم پنهان نماند و زهره الهیان و مهدی شریفیان نمایندگان مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات، رباط کریم و پردیس در مجلس شورای اسلامی، روح الله نجابت و علیرضا پاک فطرت نمایندگان مردم شیراز و زرقان، مصطفی طاهری نماینده مردم زنجان و طارم و رئیس کمیسیون صنایع مجلس از آن دیدن کردند.

عباس شفیعی رییس هیات مدیره بانک ملی و محمد حسن حسین زاده مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت و همچنین اسماعیل سجادی منش مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر، امیر مرادی مدیر کل مدیریت بحران استان گیلان، حجت الاسلام محمدرضا حاجب‌پور امام جمعه شوشتر، قاسم عزیز زاده گرجی فرماندار بابل، صالح رحیمی فرماندار بوشهر، احمد آخوندی مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد هم از جمله مسئولان استانی بازدید کننده از نخستین نمایشگاه هم افزایی مدیریت ایران در ۱۴۰۱ بودند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها